Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 74 | | | веќе видена

Сто триесет милиони евра евтини кредити од ЕИБ и ЕБОР им стојат на располагање на малите и средните претпријатија. Кредитната линија од ЕБОР веќе е достапна, а ...
сите 29 | | | веќе видена

Креативниот директор на модните куќи Шанел и Фенди, Карл Лагерфелд оствари уште едно во низата партнерства со спортскиот бренд Пума.Специјалната капсула ...
сите 18 | | | веќе видена

Црно тиквешко по рафтовите на маркетите во Берлин, бело тиквешко директно на трпезите во Копенхаген, наше розе вино по рестораните во Виена, свежо трпезно бело ...
сите 118 | | | веќе видена

„Разноликост на културите“ е насловот на литературната вечер што се одржа во главниот град на Русија во организација на невладината организација РОО Македонски ...
сите 3 | | | веќе видена

Преку седумдесет еминентни професор и лекари од Македонија, но и од Австрија, Албанија, Бугарија, Србија, Хрватска, Словенија, Австралија, Црна Гора и Турција, ...
сите 13 | | | веќе видена

next