ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Костадин Костадинов од СДСМ.„СДСМ ја урниса економијата донесе сиромаштија и иселување на ...
сите 57 | | | веќе видена

За време на посетата на Владимир Путин во Белград, рускиот претседател беше во чекор следен од телохранител со црна актовка во рацете. Тој не се одвојуваше од ...
сите 21 | | | веќе видена

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ постигна нова чиста победа на овогодинешното издание на Австралија Опен, откако го победи Жо-Вилфред Цонга во три сета – ...
сите 62 | | | веќе видена

Полициски службеници при Регионалниот центар за гранични работи Исток, во селата Киселица и Селник, во близина на државната граница со Република Бугарија, ...
сите 31 | | | веќе видена

Бројот на првичните пријави за парична помош поради невработеност оваа недела бил 213 илјади и се намалил на три илјади во споредба со бројот на пријавите од ...
сите 8 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференција на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ.„Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев по завршувањето на првиот македонско – ...
сите 46 | | | веќе видена

На иницијатива на Управата за извршување на санкции, а во рамките на твининг проектот „Јакнење на казнено поправниот систем и пробациската служба“, денес во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Министерството за надворешни работи, државниот секретар Виктор Димовски денеска ги прими копиите од акредитивните писма на вонредните и ополномоштени ...
сите 15 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија во денешното соопштение наведува дека тврдењата на опозициската ВМРО – ДПМНЕ не се точни, бидејќи Законот за употреба на ...
сите 80 | | | веќе видена

„Град Скопје изминатиов период изврши реконструкција на делови од објектот на библиотеката „Другарче“.Во рамките на овие градежни активности беше извршена ...
сите 9 | | | веќе видена

next