Транспаретноста, отчетноста и интегритетот во процесот на јавните набавки кај министерствата, владините секретаријати и Собранието во 2017 година е малку ...
сите 19 | | | веќе видена

Во наредните часови се очекува да пристигне формалното известување од Македонија до европските институции за употребата на новото име, министрите за надворешни ...
сите 59 | | | веќе видена

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа на ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Барселона, Пеп Бартомеу, ги демантираше гласините дека клубот планира да ја врати својата поранешна ѕвезда, Нејмар. Бразилецот ги напушти ...
сите 24 | | | веќе видена

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки, „Спорт Лајф“, „Моцарт“, „Златна Копачка“, „Евротип“, ...
сите 290 | | | веќе видена

Тројца пациенти примени на скопските клиники сè уште се во критична состојба, рече Илир Хасани, директорот на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, ...
сите 198 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 27-годишниот С.Ч. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за ...
сите 48 | | | веќе видена

next