Тренерот на Милан Џенаро Гатузо ги негираше шпекулациите дека напаѓачот Гонзало Игуаин нема да го игра натпреварот со Џенова поради негов трансфер во Челзи.– ...
сите 96 | | | веќе видена

Уживајте во овие карамел залачиња…Потребно е: за тестото: 200 г брашно 1/2 лажиче сода бикарбона 1/2 лажиче цимет 1 лажиче изрендана кора од лимон 1 јајце 80 г ...
сите 59 | | | веќе видена

„Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
сите 121 | | | веќе видена

Бројот на загинати од експлозијата на нафтовод во Мексико се зголеми на 76 лица, додека неколку десетици повредени со потешки или полесни изгореници се уште се ...
сите 59 | | | веќе видена

За жал уште еднаш тонот на протестот го дадоа екстремни елементи и членови на Златна зора кои во нивниот обид да влезат во Парламентот, маскирани и со дрва, ...
сите 93 | | | веќе видена

Поради одлуката на дел од светски лидери да не учествуваат на Светскиот економски форум во Давос хотелите ќе имаат двојна заработка поради откажување на ...
сите 84 | | | веќе видена

Независното здружение на новинари на Србија (НУНС) и Здружението на независни новинари на Војводина (НДНВ) денеска преку соопштение остро го осудија ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска учествуваше на состанокот во организација на Федералното министерство за ...
сите 92 | | | веќе видена

next