„Сегашноста е мачна, а иднината неизвесна со СДСМ на власт. Работниците работат по 12 часа за потпросечни плати, младите секој ден се со мисла да ја напуштат ...
сите 90 | | | веќе видена

Само пет месеци по поставувањето во земјината орбита, телескопот на НАСА – ТЕСС – кој е во потрага по нови светови вон нашиот Сончев Систем, откри две ...
сите 22 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода, во рамки на есенската акција спроведе активности за целосно расчистување на сметот/отпадот во урбаните заедници 11 Октомври – бараки и ...
сите 31 | | | веќе видена

next