Во РЕК Битола ноќеска на полноќ од производствен процес е исклучен Блок 2 заради зголемување на оперативноста на постројката.Блокот ќе биде во мирување до 30 ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски, побара новинарите да му откријат кој им „шепнал“ дека треба да даде исказ во Јавното обвинителството за ...
сите 43 | | | веќе видена

При вчерашната експлозија во хемиска фабрика во источниот дел на Кина загинаа 47 лица, а 640 лица се хоспитализирани, од кои 90 лица се во тешја здраствена ...
сите 40 | | | веќе видена

„Либералната партија е непријатно изненадена од скандалозната одлука на Уставниот суд за привремено укинување на мораториумот за градење во општина Центар. Да ...
сите 99 | | | веќе видена

„Македонското судство го допре дното пресликувајќи ги двојните аршини, непринципиелноста и неморалноста на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Политичкиот прогон ...
сите 25 | | | веќе видена

next