Политичари прекршувале закони за кинески инвестиции: Мапа со контроверзни проекти на Балканот

Во 2014 година, кинескиот лидер Си Џинпинг ги објави плановите да ја вклучи Европа во неговиот потписен глобален трговски и инфраструктурен проект, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на одборот на директори на компанијата „Сиѓин мининг Чен Џинге“ изјави дека планот на компанијата е да го зголеми годишниот капацитет на српскиот ...
| | веќе видена | слични

Австралиската компанија СтрикландМеталс одвои 37 милиони долари за купување на проектот Рогозна во Србија, кој располага со ресурси од 5,44 милиони унци златен ...
| | веќе видена | слични

Стрикленд Металс влезе во „профитабилната српска игра за злато“ откако издвои 37 милиони долари за да го купи проектот Рогозна, кој може да се пофали со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 162 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 143 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политичари прекршувале закони за кинески инвестиции: Мапа со контроверзни проекти на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: