Американските власти вршат истрага во германската Дојче банк заради сомневање за криминално неисполнување на мерките за спречување на перење пари,објави Њујорк ...
сите 11 | | | веќе видена

Пет водителки во САД поднесоа тужба против локалната телевизиска мрежа „Њујорк 1“ тврдејќи дека се маргинализирани во корист на младите новинарки и машки ...
сите 12 | | | веќе видена

Силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени по Рихтер синоќа ја погоди Индонезија, соопшти американскиот Геолошки институт.Земјотресот бил регистриран на ...
сите 63 | | | веќе видена

next