Учениците од повеќе од 1000 градови во светот се очекува утре да ја напуштат наставата како дел од глобалниот протест против климатските промени.Штрајкот на ...
сите 51 | | | веќе видена

Германката Викторија Ребензбург победи во супер-џи трката од Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Ребензбург заврши со 1: 23,91 минути и ...
сите 31 | | | веќе видена

По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на ...
сите 27 | | | веќе видена

Прекуграничната соработка со соседните земји е еден од приоритетите на Република Северна Македонија со цел да ги унапреди, развива и вклучува нашите земји во ...
сите 28 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со делегација од Секретаријатот за европски прашања, денеска во рамките на ...
сите 80 | | | веќе видена

Офанзивниот фудбалер на Барселона, Усман Дембеле, кој вчера го постигна последниот гол за победата на својот тим со 5:1 над Лион, ќе биде аут од игра меѓу три ...
сите 28 | | | веќе видена

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на ...
сите 23 | | | веќе видена

next