Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, кој се бори за номинација за претседателски кандидат кај демократите, ја нападна уредувачката политика на „Вашингтон ...
сите 13 | | | веќе видена

Јувентус официјално го промовираше бразилскиот репрезентативец Данило, кој минатата недела беше привлечен во Манчестер Сити. Жоао Кансело замина во спротивна ...
сите 22 | | | веќе видена

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј ...
сите 29 | | | веќе видена

Фотографијата на шефицата на Социјалдемократската партија на Австрија (СПО) Памела Ренди Вагнер од еден престижен и луксузен клуб во монденското летувалиште во ...
сите 10 | | | веќе видена

Зголемено е нивото на радијација во рускиот град Северодвинск откако на 8 август во блиската воена база се случи несреќа во текот на тестирањето на ракета. ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Полициската станица Дебар синоќа во 23:45 часот било пријавено дека во Општата болница во Дебар бил донесен Е.М. од Албанија, со повреди во пределот на ...
сите 413 | | | веќе видена

Ракометниот клуб Бутел потпиша договор на две години со левиот бек Христијан Милошески.Милошевски беше дел од вториот тим на Вардар, а минатата сезона го ...
сите 24 | | | веќе видена

Амбасадите на Соединетите Американски Држави, Франција, Германија, Италија и Обединетото Кралство во Приштина ги повикаа денеска властите во Косово и Србија да ...
сите 89 | | | веќе видена

Руското присуство во Централноафриканската Република не е тајна, објави Си Ен Ен.На улиците можат да се забележат пропагандни плакати со порака: „Русија: Рака ...
сите 21 | | | веќе видена

next