Локалната самоуправа на Кочани ги почна проектните активности за изградба на мини акумулација на Осоговските Планини за водоснабдување на туристичкиот центар ...
сите 9 | | | веќе видена

В понеделник на 28 јануари, во 9:30 минути, во Апелацискиот суд во Скопје треба да се одржи рочиштето за пресудата на судијката Добрила Кацарска за издвоената ...
сите 47 | | | веќе видена

„11 години ВМРО-ДПМНЕ го игнорираше проблемот со аерозагадувањето и наместо на потребите на граѓаните се посвети на криминал и корупција.Цели 11 години ...
сите 76 | | | веќе видена

„Слободен и среќен“ е насловот на претстојниот симфониски концерт на Македонската филхармонија кој ќе се одржи овој четврток, на 24 јануари во 20 часот, прв ...
сите 12 | | | веќе видена

Јапонските компании Тојота Мотор и Панасоник од идната година ќе се здружат за да произведуваат батерии за електрични возила во обни да им конкурираат на ...
сите 12 | | | веќе видена

Неколку недели ја делат Македонија од седнувањето на столчето во НАТО заедно со останатите земји членки откако земјата го заврши својот дел од обврските ...
сите 83 | | | веќе видена

Групата „Солидарност за младата лизгачка“ одржа прес-конференција на која соопшти дека најмалку пет млади лизгачки од Јужна Кореја се сексуално злоставувани од ...
сите 93 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес поднело обвинение против 27-годишно лице од село Селемли, Општина Богданци за кривично дело неовластено производство и ...
сите 112 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 188 | | | веќе видена

Утре нема да се одржи судско рочиште за тужбата за клевета и навреда од бегалецот Никола Груевски против премиерот Зоран Заев, потврдија од судот за „Макфакс“. ...
сите 50 | | | веќе видена

next