Иако ноќните температури на воздухот деновиве се спуштија под 12 степени, скопјани што се греат на парно ќе треба да почекаат уште најмалку една недела, затоа ...
сите 5 | | | веќе видена

Пригодно, со музичко-сценски перформанс на најмалите беше одбележан почетокот со работа на воспитните групи во сите градинки на територијата на Општина Бутел. ...
сите 12 | | | веќе видена

Дивоградбата во близина на здравствениот дом во Ченто е веќе готова, а надлежните од Општина Гази Баба се без одговор како и зошто дозволиле таа да биде ...
сите 16 | | | веќе видена

По една година повторно оживеаја статуите во центарот на Скопје, не оние од проектот „Скопје 2014“ туку дузина новопоставени. Живите статуи во рамки на петтиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Зголемениот број погреби, најмногу поради пандемијата од ковид-19, не значи зголемен профит за АД Бутел, затоа што претпријатието не ги зголеми услугите за ...
| | веќе видена