Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски вчера вечер присуствуваше и на и официјалното отворање на „Маалски фестивал“ во КСП Јадро. Тој заедно со ...
сите 12 | | | веќе видена

„Целосно реконструиран булеварот Кузман Јосифовски – Питу, булевар кој ги исполнува сите светски стандарди. Скопје мора да биде метропола со широки, безбедни и ...
сите 2 | | | веќе видена