ЈП „Комунална хигиена” – Скопје известува дека сите проблеми и поплаки поврзани со активностите на нашите екипи на терен, собирањето и транспортот на ...
сите 17 | | | прочитана: 1345 | веќе видена

Пејачот, текстописец и музичар Дино Мерлин ќе настапи на плоштадот „Македонија“ на 31 декември, за пречекот на Новата година. Мерлин ќе одржи солистички ...
сите 29 | | | прочитана: 974 | веќе видена

На денешната седница на Совет на Општина Карпош, советниците требаше да одлучуваат дали ќе се легализира џамија во Нерези, односно постоечки бараки во кои се ...
сите 5 | | | прочитана: 264 | веќе видена

Учениците од земјоделската струка во СУГС „Браќа Миладиновци“ во општина Кисела Вода добија современ пластеник. Од општината соопштуваат дека во пластеникот се ...
сите 2 | | | веќе видена

​Градоначалникот Филип Темелковски со цел да ги слушне предлозите, потребите и барањата на жителите на Кисела Вода, од денеска па се до крајот на овој месец ...
сите 3 | | | веќе видена