Основното јавно обвинителство Охрид поведе постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека извршило кривично дело Неовластено производство и ...
сите 104 | | | прочитана: 7125 | веќе видена

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, остро реагираше на лажната вест со монтирани скриншотови дека се допишувал со сопругата на новинарот Саше ...
сите 59 | | | прочитана: 4801 | веќе видена

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно осум сообраќајки во текот на вчерашниот ден, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР ...
сите 76 | | | прочитана: 3338 | веќе видена

Дваесетгодишна девојка од Пехчево вчера била донесена во болницата во Пехчево со прострелна рана од пиштол во стомакот. Вчера во 18:45 часот од Здравствениот ...
сите 60 | | | прочитана: 2282 | веќе видена

Полицијата уапсила тетовец осомничен дека е дел од шверцерската група која беше уапсена завчера во Дебар, информираше МВР. Според полицијата, вчера околу 21.40 ...
сите 58 | | | прочитана: 1042 | веќе видена

Животот на семејството Даниловски од скопско, е малку поразличен од другите семејства. Тие се големи љубители на кучиња, па во својот дом сега во мометов имаат ...
сите 34 | | | прочитана: 566 | веќе видена

На крстосницата од улиците „Борис Трајковски" и „Трајко Иванов" во Скопје синоќа се случила тешка сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат" ...
сите 40 | | | прочитана: 442 | веќе видена

Полицијата денеска соопшти дека е пронајдено возило кое пред неколку дена беше пријавено за украдено на „Рузвелтова“ во Скопје. Имено возилото „Ауди А4“ кое на ...
сите 25 | | | прочитана: 377 | веќе видена

Две лица од Скопје подведувале 17-годишна малолетничка на сексуални услуги. Осомничените ја присилувале и на давање сексуални услуги на други лица за што се ...
сите 42 | | | прочитана: 370 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека се преземени мерки за споделената објава на социјалната мрежа „Фејсбук“ од страна на 49-годишен И.Ј. со ...
сите 47 | | | прочитана: 310 | веќе видена

Четириесетгодишен кавадарчанец со автомобил излетал од патот во село Ваташа и паднал во река. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 20.30 ...
сите 23 | | | прочитана: 295 | веќе видена

Вчера во 14:30 часот во село Сопиште полициски службеници пронашле 17-годишен штитеник на домот „Ранка Милановиќ“, кој беше пријавен за исчезнат на 17.01.2019 ...
сите 17 | | | прочитана: 259 | веќе видена