Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) информираат дека ...
сите 294 | | | прочитана: 79219 | веќе видена

Градот Велес се уште е во шок од грозоморното убиство што се случи во раните утрински часови на 16 август, кога Спасе Вељанов упадна во домот на соседите и со ...
сите 112 | | | прочитана: 26732 | веќе видена

Утрово загина жена во скопско Дебар Маало. На улицата „Антоние Грубишиќ“, кај училиштето „Коле Неделковси“, жртвата била прегазена од теренско моторно возило, ...
сите 37 | | | прочитана: 3970 | веќе видена

Поради засега непозната причина, двете групи најпрво се судриле зад бизнис центарот, а потоа тепачката ескалирала на булеварот “Гоце Делчев”, пред очите на ...
сите 22 | | | прочитана: 850 | веќе видена

Две непознати маскирани машки лица, облечени во црна облека, во неделата навечер пред женскиот оддел од КПУ „Идризово“ во Скопје, фрлале предмети кон ...
сите 46 | | | прочитана: 844 | веќе видена

Вчера во полициското одделение-Петровец, Б.Д. (22) од с скопското слео Петровец- пријавил дека на 19 август од домот во непознат правец се оддалечила неговата ...
сите 40 | | | прочитана: 578 | веќе видена

При контрола на сообраќајната дозвола и на носителите на идентитетот на возилото (ВИН бројот, типската налепница и дополнителнителните налепници кои се наоѓаат ...
сите 22 | | | прочитана: 400 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека продолжува со активностите за расветлување на случај во кој вчеравечер едно лице се здобило со мали ...
сите 26 | | | прочитана: 350 | веќе видена

Според пријавеното, непознати сторители преку незаклучената врата влегле во куќата и додека снаата била во бањата, од невестински фустан во регал, во една од ...
сите 14 | | | веќе видена

next