Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 391 пациент ...
сите 286 | | | веќе видена

Иако САД има најмногу заразени со коронавирус, а Вашингтон е под опсадна состојба поради неодамнешниот напад на приврзаниците на Трамп, Џо Бајден и Камила ...
сите 109 | | | веќе видена

Новата американска администрација можеби ќе биде поприсутна на Западниот Балкан. Она што е важно за нас е дека тимот кој го формира Џо Бајден е далеку ...
сите 95 | | | веќе видена

Македонската пејачка Антониа Гиговска која симпатиите на публиката ширум Балканот ги освои со учеството на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички“ од година во ...
сите 66 | | | веќе видена

„Rolling Stone“ веќе ја нарече песна која што мора да ја знаете, а дали досега сте ја слушнале? Иако сме на средина од месецот јануари, песната „Drivers ...
сите 10 | | | веќе видена

На социјалните мрежи актуелен е уште еден опасен тренд меѓу младите. Предизвикот е да се изеде мраз кој виси на крововите. Експертите предупредуваат дека вакво ...
сите 4 | | | веќе видена

Во своето гостување на Канал 77, обвинителката за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, потенцираше дека се залага за прочистување на судството, ...
сите 42 | | | веќе видена

Во Србија утрово пристигнаа милион дози наод вакцината против коронавирусот од компанијата Сиоафарм. Авионот на Ер Србија со првиот контингент во нешто пред 10 ...
сите 421 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во своето предновогодишно интервју најави дека Новата година ќе ја помине дома во пижами и ќе се придржува на владината кампања „празнувај ...
сите 3 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 232 | | | веќе видена

Руски научници под раководство на шефот на лабораторијата на Институтот за биоорганска хемија на Руската академија на науките, Јуриј Уткин, пронашле нов начин ...
сите 49 | | | веќе видена

До вчера во земјава беа регистриарни 16231 активни случаи на Ковид-19, од кои најголем број – 9985 се од Скопје. На инфективните оддели низ земјава се лекуваат ...
сите 44 | | | веќе видена

Хирург од клиниката за трауматологија, Британи Бенкхед-Кендал вели дека белите дробови кај пациентите кои прележале Ковид-19 изгледаат многу полошо отколку ...
сите 36 | | | веќе видена

На социјалната мрежа ТикТок не престануваат да се шират „скандалозни“ видеа направени во Македонија, кои секогаш ја згрозуваат јавноста и предизвикуваат бура ...
сите 16 | | | веќе видена

Царовска ако сака и во својот Гучи шал од 370 евра нека ја обвие својата намера за наводни реформи, пак не може да ја покрие политичката позадина на оваа ...
сите 68 | | | веќе видена

Повеќе од половина од лицата кои се подложени на реветинг процесот, кој се спроведува согласно НАТО стандардите за сите оние кои имаат допир со НАТО ...
сите 95 | | | веќе видена

Лажната социјалдемократија на власта на Заев излегува на виделина. После златниот прибор на Заеви кој чини 50 илјади евра, сега гледаме дека министерката ...
сите 99 | | | веќе видена

next