Пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека сега имаме историска шанса за интеграција во ЕУ. Очекувам опозицијата ...
сите 49 | | | веќе видена

Гостувајќи во штипската ТВ Стар, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски говореше за активностите на МВР во врска со борбата против корупцијата. ...
сите 47 | | | веќе видена

Теренски активности на СДСМ „Рамо до рамо, до победа“ интензивно течат веќе 2 месеци и продолжуваат и во наредниот период. Денеска рамо до рамо со граѓаните на ...
сите 142 | | | веќе видена

Ќе направам се за да ДУИ оди во опозиција, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата во Велес насловена „Развојни политики за ...
сите 365 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата во Велес насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна за темата лидерска ...
сите 365 | | | веќе видена

Претседателката на Форумот на жени на СДСМ, Јована Тренчевска денеска, како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“, беше меѓу граѓаните на општина Тетово, ...
сите 142 | | | веќе видена

Во реонот на љубљанската област Фужина попладнево се случи пукање во кое две лица загинаа, а човекот за кој се верува дека е сторителот подоцна е пронајден ...
сите 30 | | | веќе видена

Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска беше и во Пелагонискиот регион, каде во Битола меѓу граѓаните беа членот на ЦО Оливер Спасовски и членката ...
сите 142 | | | веќе видена

„Очигледно е дека овој процес на уставни измени нема да пројде и треба да знаеме што понатаму. Во најмала рака доколку имаме ваква неодговорна власт и понатаму ...
сите 49 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна на ...
сите 66 | | | веќе видена

Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се ...
сите 66 | | | веќе видена

Два автомобили се судрија на булеварот „8 септември“ во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“, пишува Според има повредени лица и возилата се ...
сите 306 | | | веќе видена

Велес од еден голем индустриски центар, развиен град, за жал во последните 10, 15 години гледаме дек постојано тоне и граѓаните некако многу тешко се соочуваат ...
сите 66 | | | веќе видена

Градоначалникот на Велес, Марко Колев на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ укажа дека ...
сите 66 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија одбележа 31 година од постоењето на свеченост организирана во црквата „Света Софија“ во Охрид на која ...
сите 6 | | | веќе видена

Маж се здобил со тешки повреди по напад на повеќе кучиња во Кичево. За време на нападот, 24-годишниот кичевец паднал по што бил пренесен во Општа болница во ...
сите 20 | | | веќе видена

Медицинска сестра даде отказ од ЈЗУ Општа болница Струга – интерно одделение, обвинувајќи дека причината поради која што била принудена на ваков чекор е закани ...
сите 9 | | | веќе видена

Нова инвестиција на германската компанија за изработка на делови и компоненти за автомобилската индустрија „Костал“ беше најавена денес на средба на премиерот ...
сите 13 | | | веќе видена

next