Би Би Си наведе неколку земји кои имаат голема шанса да ја одржат економската стабилност и покрај кризата предизвикана од коронавирусот. Десет држави со ...
сите 68 | | | веќе видена

Бројот на починати и заболени секој ден се зголемува. Медицинскиот персонал со натчовечки напори се бори за секој живот, но изостанува навремено и обмислено ...
сите 245 | | | веќе видена

Кинеските власти го одблокирале излезот од Вухан кој беше жариште на епидемијата на коронавирусот и 76 денови беше отсечен од надворешниот свет. Вечерва ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по повод 8 Април ‒ Меѓународниот ден на Ромите, упати честитка до припадниците на ромската заедница ...
сите 52 | | | веќе видена

Пратеникот Влатко Ѓорчев сподели видео од преполн автобус на ЈСП и упати обвинување до градоначалникот Петре Шилегов дека волку голем број на граѓани да се ...
сите 19 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа починаа 6 лица од коронавирус во Македонија, што е најголем број на жртви досега за еден ден. Пациентите се од 5 различни градови и ...
сите 207 | | | веќе видена

Костадинов Костадинов, портпаролот на СДСМ, објави дека се откажува од пратеничката плата, односно дека ќе ја донира во справувањето со епидемијата од ...
сите 3 | | | веќе видена

Преговарачот во речиси тридеценискиот спор за името меѓу Северна Македонија и Грција, кој конечно беше надминат со Преспанскиот договор, Метју Нимиц во еден ...
сите 21 | | | веќе видена

Анестезиологот Виолета Огњанова на својот Фејсбук профил објави фотографија на која може да се забележи како изгледа лицето на здравствените работници по ...
сите 67 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи и пратеник, Антонијо Милошоски смета дека погрешна е одлуката на Владата да воведе санкции кон Република Турција со ...
сите 18 | | | веќе видена

Во светот досега се регистрирани 1,4 милиони лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се околу 80 илјади, а оздравеле 300 илјади. Кај нас, со ...
сите 535 | | | веќе видена

Турција денеска ќе и достави на Македонија помош во медицински материјали за справување со коронавирусот. Помошта ќе биде транспортирана со авион на турската ...
сите 53 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од ...
сите 360 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се ...
сите 177 | | | веќе видена

Помош се дели во Куманово каде е носител на листа во изборната единица, Оливер Спасовски. Помош се дели во Крива Паланка каде носител на листа за пратеници е ...
сите 33 | | | веќе видена

Граѓаните што останале без работа да поднесат барање за паричен надоместок за прекин на работен однос, во Центарот за вработување во местото на живеење, во рок ...
сите 52 | | | веќе видена

Црногорската полиција уапсила службеник, М.Р., поради сомнение дека извршил кривично дело – неовластено собирање и користење лични податоци. Тој бил задолжен ...
сите 21 | | | веќе видена

next