Манекенката Хејли Бибер, која што е сопруга на пејачот Џастин Бибер, често знае да изненади со изборот на своите парчиња облека. Тоа што може да се забележи е ...
сите 9 | | | веќе видена

На 20 октомври службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја. Полицијата извршила увид на местото, при ...
сите 224 | | | веќе видена

Европскиот портал Политико ЕУ денеска објави вест во која пишува дека зголемувањето во Европската Унија не е потребно. Имено според порталот амбасадорите на ЕУ ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерот Венко деновиве не е многу заинтересиран како што беше пред изборите, секојдневно да излегува на прес конференции и да раскажува колку добро се ...
сите 367 | | | веќе видена

Прилеп денеска бележи највисока бројка на заразени од почетокот на пандемијата. Регистрирани се 38 новозаболени, а две лица на 75 и на 78-годишна возраст ...
сите 155 | | | веќе видена

Владата го прифати предлогот на вицепремиерот Љупчо Николовски за разрешување на директорката на Националната агенција за европски образовни програми и ...
сите 162 | | | веќе видена

Има луѓе кои не прифаќаат дека короната воопшто постои, такви има околу 10 отсто, рекол угледниот епидемиолог и член на кризниот штаб во Србија, Предраг Кон. ...
сите 67 | | | веќе видена

Еден ученик од ООУ „Блаже Конески“ во Велес, е заразен со Ковид-19, а во самоизолација се 16 негови другарчиња и наставничката. Во останатите училишта и шесте ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири денеска се сретна со амбасадорката на Обединетото Кралство Рејчел Галовеј. Како што ...
сите 17 | | | веќе видена

Македонската пејачка Сара Костадиновска или во јавноста позната како Сара Мејс вчера славеше роденден, заедно со својот сопруг, водителот Димитар Атанасовски и ...
сите 23 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) Стојко Пауновски ги повикува сите граѓани кои не добиле ваучер или не им се вратени парите од туристичките ...
сите 53 | | | веќе видена

Во врска со одложувањето на либерализацијата на поштенскиот пазар, министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција рече дека почнува ...
сите 65 | | | веќе видена

Ел Мекферсон е еден од најпопуларните модели во текот на 80-тите. Откако магазинот „Sports Illustrated“ ѝ ја даде довербата за дури пет насловни страни, таа го ...
сите 4 | | | веќе видена

Свеста на граѓаните треба да се издигне на највисоко ниво ако сакаме да се намалат бројките на заразени со Ковид-19. Ниту една инспекција, ниту, пак, ...
сите 53 | | | веќе видена

next