Апелациониот суд Скопје го објави решението за пуштање во домашен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Судскиот совет кој ја донел ...
сите 305 | | | веќе видена

Носачи на мртовечки сандаци на погреби е „изумрен“ вид професија во Германија така што за овој тип работа најчесто се нафаќаат студентите и пензионерите. ...
сите 6 | | | веќе видена

За дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе. Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го ...
сите 92 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор ѝ е одреден на дадилката која беше снимена од безбедносните камери на кафулето „Дежаву“ во Аеродром како тепа дете во игротеката во склоп ...
сите 26 | | | веќе видена

Американскиот весник Нешнл интерест високо ја оцени новата верзија на руската автоматска пушка АШ-12, велејќи дека е „страв и трепет“ на бојното поле. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот Александар Вучиќ претседава седница во Советот за национална безбедност која започнала во 18. часот. После седницата, меѓу 19 и 21 часот се ...
сите 67 | | | веќе видена

Мила Москов блесна на првата проба на детсткиот Евросонг кој годинава се одржува во Гливице, Полска. Преостануваат уште две проби до финалето кое е закажано за ...
сите 7 | | | веќе видена

Славниот француски диџеј, 52-годишниот Дејвид Гета уживаше на плажа со својата 27. години помлада девојка, актерката Џесика Лидон. Парот на фотографиите ...
сите 14 | | | веќе видена

Минатата година започна со изградба системот за наводнување во Равен - Речица, тетовско, а премиерот Зоран Заев денеска преку својот Фејсбук профил информираше ...
сите 15 | | | веќе видена

31-годишната Зилда Енрике дос Сантос Леандро од Рио де Жанеиро која живее како бездомник била убиена неколку секунди откако на улица запрела маж и од него ...
сите 13 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е овогодишен добитник на Меѓународната награда „Иса-бег Исхаковиќ“, што ќе му биде врачена на Свечена академија која ќе се одржи на 27 ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вчера и денеска оствари средби со приватните специјализанти доктори на медицина од конкурсот во 2019 година и со ...
сите 110 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска истакна дека на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од него добил уверување дека ...
сите 92 | | | веќе видена

Сексуалното вознемирување во Армијата е апсолутно недозволиво. Случајот се испитува и доколку се докаже, Министерството ќе има нулта толеранција, се вели во ...
сите 27 | | | веќе видена

Пратениците во попладневниот дел на 116 седница по скратена постапка го изгласаа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за земјоделство и ...
сите 15 | | | веќе видена

next