Скандалозни, но непроверени снимки и фотографии од Хантер Бајден, синот на поранешниот потпретседател и актуелен претседателски кандидат Џо Бајден, се појавија ...
сите 56 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат ќе спроведе вонреден инспекциски надзор и ќе испита дали се прекршени протоколите од страна на приватната клиника ...
сите 137 | | | веќе видена

Руски медицински работник ги открил мрачните последици од коронавирусот што се проширил во Русија, снимајќи мноштво завиткани тела во мртовечницата. „Трупови ...
сите 22 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 311 | | | веќе видена

Владата денеска на седница го утврди текстот на Предлог-законот за финансиска поддршка на физички лица кои вршат самостојна дејност погодени од здравствен ...
сите 245 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната 15-та редовна седница ги усвои дополнувањата на ребалансот на Буџетот на Република Македонија за 2020 година со ...
сите 245 | | | веќе видена

Во Охрид денеска утрово повторно беше одложено судењето против браќата Усеини. Одбраната на охридскиот бизнисмен и советник во општината, го информираше судот ...
сите 9 | | | веќе видена

Од утре на државно ќе се прават дополнителни 350 тестови на коронавирус дневно. Се преговара и со приваните лаборатории да помогнат и тестот да чини 1800 ...
сите 375 | | | веќе видена

Денес татко ми наполни 93 години, а со мајка ми се заедно близу 70 години, вели Перо Камиказа од „Меморија“, кој заедно со семејството во домашен амбиент го ...
сите 3 | | | веќе видена

Голем број лекари и експерти ширум светот предупредваат дека есенскиот бран на коронавирусот ќе донесе зголемен број на новозаразени. Д-р Игор Спироски од ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев продолжува да се преправа дека е „сиромашен и несреќен“, велејќи дека Скопје е подготвено да изјави дека нема никакви ...
сите 51 | | | веќе видена

Со наглото зголемување на бројот на заболените во Прилеп, со моментално 327 активни случаи и со 1114 заболени од почетокот на пандемијата, се зголемија ...
сите 51 | | | веќе видена

next