Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Анѓела Танасковиќ која со изведбата на „Видовдан“ предизвика многу емоции зад сцената. Меѓутоа, ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство Трајан Димковски во денешното гостување во емисијата истакна дека опозицијата застанала зад неодамнешните протести на земјоделците. ...
сите 45 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ би можело да поддржи усвојување на пакетот закони за правосудството ако премиерот Заев е подготвен да се откаже од одредени ликови во ...
сите 26 | | | веќе видена

Зошто на протестот, господине министре, употребивте вооружени полицајци против земјоделците? Ова прашање го постави Стојче Ташовски, земјоделец од Лешово до ...
сите 45 | | | веќе видена

Проблемот со загадувањето е проблем на сите, а не само на одредени политички партии, рече потпретседателот на СДСМ, Коста Петров во своето вечерашно гостување ...
сите 26 | | | веќе видена

Триесет години цената на грозјето е иста, непроменета, а винариите се најголемите уништувачи на лозарството, се пожалија производителите во вечерашната „24 ...
сите 45 | | | веќе видена

Основниот суд во Куманово донесе ослободителна пресуда за 79-годишниот Љубомир Митев од Којково, во јавноста познат како дедо Љубе, кој за да ги заштити својот ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ, Мухамет Зекири, во телевизиско интервју рече дека тој е една од главните причини што партијата на Заев освоила над 30.000 албански гласови ...
сите 15 | | | веќе видена

Владата на Македонија вечерва ја одржа својата редовна 165-та седница во Тетово, како втора од утврдените 10 седници што во наредниот период еднаш месечно, ќе ...
сите 76 | | | веќе видена

Приказната која стои зад ужасната фотографија од мајка која во 2016 година се предозирала во автомобил додека нејзиното бебе плачело на задното седиште од ...
сите 8 | | | веќе видена

Вложуваме во луѓето! Фокусот на општеството повторно е ставен кон граѓаните, напиша вечерва премиерот Зоран Заев на Фејсбук. „Политиките на Владата и во ...
сите 120 | | | веќе видена

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, на тв дебата на Канал 5 Телевизија вечерва истакна дека во однос на датумот не треба да се посочува која ...
сите 177 | | | веќе видена

Протест поради енормно загадениот воздух на улицата пред зградата на општина Тетово, вечерва одржаа граѓани по повикот на општинскито комитет на ВМРО-ДПМНЕ од ...
сите 82 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев во изјава за медиумите пред одржувањето на редовната 165-та седница на Владата во Тетово, истакна дека организацијата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Како може фирма која што нема искуство и нема дозвола да работи со складирање и уништување и транспорт на опасен отпад се нашла во кругот на фабриката и ...
сите 250 | | | веќе видена

На владината седница во Тетово ќе се дискутира и за Попова Шапка со оглед дека физибилити студијата дава повеќе опции за избор. Премиерот Заев порача дека сака ...
сите 38 | | | веќе видена

Невремето кое ја зафати Хрватска ќе трае, според проценките на метеоролозите до утре до кога ќе биде на сила црвениот метеоаларм, а на граѓаните им е издадено ...
сите 51 | | | веќе видена

Есада Окиќ од Босна и Херцеговина, на социјалните мрежи позната како Терс Босанка, почина на 25 години минатата сабота. Погребана е во понеделникот во ...
сите 45 | | | веќе видена

next