Градоначалникот на Кавадарци и поранешен Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во емисијата „Во Центар“ изјави дека ќе се кандидира за лидер на ВМРО ДПМНЕ ...
сите 160 | | | веќе видена

Зоран Заев молчи и не кажува дали ги распродава Гоце Делчев и македонскиот јазик?! Зоран Заев мора да престане да бега и да каже што ветил во Бугарија и што ...
сите 228 | | | веќе видена

Следните три знаци ќе имаат неверојатна среќа во животот во следните пет години, успеси ќе имаа апсолутно на секое поле, дознајте ги среќниците или дали и вие ...
сите 10 | | | веќе видена

По повод шестиот роденден на својот син Стефан, Јелена и Новак одлучија годинава, поради пандемијата на коронавирусот, да не организираат голема прослава. ...
сите 41 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои мораат да бидат сместени во сплитската болница поради коронавирус е се поголем. Процентот на заболени во однос на бројот на тестирани исто ...
сите 7 | | | веќе видена

Стефани Класен од Германија, не била на фризер 15 години, а сега има коса која е само 2 сантиметри подолга од неа. Имено, таа изјавила дека долгата коса ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонската фолк-пејачка Адријана Ацевска или во јавноста позната како Адријана Кеш често објавува секси фотографии на аоцијалните мрежи. Овој пат, галеријата ...
сите 14 | | | веќе видена

Оваа Инстаграм инфлуенсерка „уловила“ многу мажи како отворено гледаат во нејзиниот задник откако во задниот џеб од хеланките сокрила камера со која што ...
сите 6 | | | веќе видена

Од Буџетот на Република Македонија, трансферирани се скоро 80 милиони денари на општина Ресен, за обесштетување на граѓаните погодени од невремето во 2019 ...
сите 19 | | | веќе видена

Венко Филипче, твоите театрални настапи кои ти ги спрема дружината за односи со јавност веќе не поминуваат, пишува на Фејсбук Гордана Димитриеска-Кочоска од ...
сите 125 | | | веќе видена

Некогашниот пратеник и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам почина вчера во клиниката „Филип Вотри“. Попладнето беше соопштено дека посмртниот тест на ...
сите 137 | | | веќе видена

Ноќва на 70 годишна возраст почина еден од најголемите голмани во историјата на фудбалскит клуб Пелистер од Битола, како и македонскиот фудбал – Томе ...
сите 16 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, доктор Александар Стојанов во изјава за „ “ препорача сите луѓе што од Македонија отпатувале на свадбата на ...
сите 137 | | | веќе видена

Вчера на 64-годишна возраст во клиниката „Филип Втори“ почина поранешниот пратеник и лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам. Во попладневните ...
сите 137 | | | веќе видена

Крштевките на децата некогаш знаат да бидат необични, првенствено поради тоа што се непредвидливи и никогаш не се знае како ќе реагираат децата во тој момент. ...
сите 5 | | | веќе видена

Советот на општина Шуто Оризари денеска одржа комеморативна седница по повод ненадејната смрт на поранешниот пратеник и претседател на политичката партија ...
сите 137 | | | веќе видена

Подобро Собранието да добие послаба оценка поради скратените постапки одошто државата да имаше последици по однос на членството во НАТО и отпочнувањето на ...
сите 29 | | | веќе видена

next