11 годишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен на 03.02.2020.Според изјава на нејзината мајка ...
сите 6 | | | веќе видена

Голем број верници ја прекршиле одредбата за карантин во Колумбија за да го видат како што тврдат „ликот на Исус“ на едно стебло, пренесува „Дејли Меил„. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Кичево се уште нема заразени од Ковид-19, но се преземаат сите неопходни мерки и континуирано се следи ситуацијата.Општина Кичево ќе и помогне на полицијата ...
сите 35 | | | веќе видена

Најголем дел од одулките кои се носат за ситуацијава произлезена од корона вирусот се политички, иако власта сака да претстави дека е поинаку. Факт е дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Откако речиси целиот свет „стисна пауза“ многу луѓе останаа во своите домови поради коронавирусот, па се обидуваат на да најдат начин да го потполнат времето ...
сите 4 | | | веќе видена

Каков статус ќе има ДУИ по изборите, не зависи ниту од Вашата претпоставка ниту од мојот одговор. Одговорот ќе го дадат граѓаните на денот на гласањето. Во ...
сите 7 | | | веќе видена

На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР ...
сите 48 | | | веќе видена

Северна Кореја, која тврди дека сè уште нема ниеден потврден случај на ковид-19, вели дека продолжува да ги тестира граѓаните за коронавирус и дека повеќе од ...
сите 40 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 88 | | | веќе видена

Вчера во 14.48 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Демир Хисар, пред крстосницата за с.Лисолај, се случила сообраќајна незгода ладе три ...
сите 55 | | | веќе видена

Билатералните односи со соседна Бугарија, односно развивање на пријателството и оттргнување на сите идентитетски предизвици, ќе бидат последниот процес од ...
сите 29 | | | веќе видена

Поминавме многу тешки моменти и премрежја во минативе 27 години. Со мудро лидерство и разумни политики, сплотени и посветени успеавме да ги надминеме сите ...
сите 26 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Неготино-Кавадарци, во месноста „Маренски уши“. – Напред комбе кое носи долги метални профили. Одзади друго ...
сите 48 | | | веќе видена

Дозволете ми, во мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите припадници на ромската етничка заедница, да им го честитам Меѓународниот ден на Ромите, 8 Април, ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил апелира до сите граѓани да ги заштитиме здравствените работници бидејќи од нив зависи јавното ...
сите 355 | | | веќе видена

Шокантна снимка од една болница во Марсеј кружи на интернет од понеделникот. На видеото се гледса како месицинска сестра од сетската болница „Тимон“ облекува ...
сите 3 | | | веќе видена

next