Британската Амбасада во земјава денеска донираше опрема за Армијата за поддршка за нивното справување со ситуацијата со коронавирусот. Британската Амбасада на ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти заболени од коронавирус. Еден е пациент ...
сите 485 | | | веќе видена

Бројот на заразени со коронавирус во Белорусија се искачи од 562 на 700, а како последица на вирусот досега починаа 13 лица, соопштија од белоруското ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети болницата во Куманово за да направи увид во работењето и капацитетите. На состанокот со менаџментот тој ...
сите 224 | | | веќе видена

Првиот човек на американското јавно здравство, Жером Адамс, ја предупреди американската јавност дека оваа недела ќе биде најтешката во животот на Американците ...
сите 183 | | | веќе видена

Да, точно е дека здравствените работници се на браникот во борбата со епидемијата со коронавирусот и секоја чест за нивната беспоштедна битка која ја водат ...
сите 62 | | | веќе видена

Шефот на британската дипломатија, Доминик Раб, член на новата гарда на политичари на Конзервативната партија, официјално ќе го замени премиерот Борис Џонсон ...
сите 134 | | | веќе видена

Република Македонија почнува полека да колабира во сите области. Жалосно и загрижувачки што мораме повторно од оваа говорница, од која што за жал не сме во ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно заклучоците на Владата донесени со цел спречување на внесување и ширење на инфекцијата со Ковид-19, од ...
сите 98 | | | веќе видена

Меѓу многубројните теории на заговор за коронавирусот, по социјалните мрежи се шири тврдење дека за Ковид-19 е одговорна 5G технологијата, што научниците го ...
сите 43 | | | веќе видена

Владата на 36-та седница , одржана на 6 април 2020 година, покрај усвоените заклучоци, мерки и препораки во функција на преземање дополнителни мерки и ...
сите 266 | | | веќе видена

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните ...
сите 224 | | | веќе видена

Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата ...
сите 359 | | | веќе видена

Владата донесе уредби со законска сила со цел транспортниот сектор подобро да го организира работењето и да се обезбеди непречен транспорт на стока, за кои ...
сите 50 | | | веќе видена

61-годишниот актер Алек Болдвин и неговата 35-годишна сопруга го чекаат петтото дете. Неговата сопруга убавите вести ги објавила на својот Инстаграм профил. ...
сите 25 | | | веќе видена

Во пораката по повод одблежувањето на Светскиот ден на здравјето кога се соочуваме со глобалната закана #COVID19, претседателот на државата Стево Пендаровски ...
сите 88 | | | веќе видена

Неколку дена пред неговиот 58-ти роденден и по скоро еден месец во изолација, кореографот Лучано Матија Канито ги загуби нервите. „Порака до сите нови шерифи и ...
сите 35 | | | веќе видена

Телото на Mејв Kенеди Tаусенд Мекен, внуката на Роберт Ф. Кенеди, која се удави со својот син во Мериленд, САД, беше пронајдено минатата недела. Мејв и ...
сите 17 | | | веќе видена

next