Пред да започне изборниот молк на полноќ, би сакала да ви се обратам уште еднаш. Минав илјадници километри низ нашата прекрасна татковина, сретнав многу луѓе, ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претставникот од ДУИ и министер за економија, Крешник Бектеши повикаа на двојна победа во Дебар, со оглед дека во ...
сите 39 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова вечерва оствари средба со граѓаните во Штип. Сиљановска Давкова ги ...
сите 267 | | | веќе видена

Во пресрет на изборниот молк кој започнува од полноќ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил порача: ВМРО ДПМНЕ е народот, а ...
сите 11 | | | веќе видена

Пејачката Селма Бајрами беше во Мајами, а потоа се упати во Атланта, од каде објави неколку снимки од својата забава. Во провокативна облека пејачката ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ истакна дека на 21-ви април, а потоа и на 5-ти мај ВМРО-ДПМНЕ победува убедливо на претседателските избори. -Сакам овде во ...
сите 194 | | | веќе видена

Мало јапонско бебе кое по раѓањето тежело само 258 грама и било долго 22 сантиметри, после 5 месеци е пуштено од болница. Според тоа што го кажал ...
сите 22 | | | веќе видена

Да се сплотиме околу концептот што води напред и обезбедува иднина во едно општество за сите, во држава интегрирана во ЕУ и НАТО, порача денеска на граѓанска ...
сите 223 | | | веќе видена

Полицијата на Атланта во потрага по двајца мажи кои на несекојдневен начин укарала 7.900 долари од слот апарат на една бензинска пумпа. Имено, камерата снимила ...
сите 4 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средба со граѓаните во Пробиштип. Сиљановска Давкова ги ...
сите 267 | | | веќе видена

Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и во недела, односно на 20 и 21 април 2019 година, како и на 4 и 5 мај 2019 година, соопштија од ...
сите 49 | | | веќе видена

Митингот „Иднината на Србија“ за поддршка на српскиот претседател Александар Вучиќ почна во 18 часот на платото пред српското Собрание. Граѓани од цела Србија, ...
сите 33 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјавил денеска дека рускиот и севернокорејскиот лидер имаат пред себе „голем број прашања“ за кои ќе разговараат на ...
сите 64 | | | веќе видена

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж помина 6 години и 10 месеци во еквадорската амбасада во Лондон, каде имал политички азил, пред да биде уапсен на 11. амрт. ...
сите 79 | | | веќе видена

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, денеска ги посети и граѓаните на Лабуништа. -Се радувам што ве ...
сите 145 | | | веќе видена

next