Зоран Заев и СДСМ им кратат на професорите во средните училишта и наставниците во основните училишта цели 5.660 денари од нивната плата секој месец. Оваа власт ...
сите 206 | | | веќе видена

Ким Кардашијан на Инстаграм покажа на кој начин „ги скротува“ градите, под атрактивните фустани кои ги носина црвениот тепих, аммногумина коментираа дека ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска се обрати на Бизнис Форумот посветен на соработката меѓу претставниците на деловните заедници од нашата земја и од ...
сите 103 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник, Павле Богоевски, јавно укажува дека во Уставен суд се спроведува „криена амнестија или јавна манипулација“, како што вели. „Една работа ...
сите 91 | | | веќе видена

Македонска делегација, предводено од директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој (АФПЗРР), Николче Бабовски вчера и ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателските избори во Хрватска ќе се одржат на 22 декември, потврди премиерот Андреј Пленковиќ на отворена седница на хрватската Влада. „Денес ќе донесеме ...
сите 35 | | | веќе видена

Премиерот Заев вчера присуствуваше на отворањето на четвртата Меѓународна научна конференција што ја организираше Институтот за македонски јазик „Крсте ...
сите 33 | | | веќе видена

Студентот Даниел Засорин (19) отвпорил оган на колеџот во Русија и убил еден, а ранил тројца колеги. Тој делото го извршил со сачмарка, а оќчевидци сведочат ...
сите 17 | | | веќе видена

По спроведена истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – ...
сите 26 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од 15 ноември до 15 март треба задолжително да поседуваат пропишана зимска опрема, ...
сите 50 | | | веќе видена

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ на 24 ноевмри ќе се венчаат, а снаата на Цеца синоќа ја прослави својата моминска вечер. Анастасија Ражнатовиќ запеала на ...
сите 25 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев рече дека претстојниот НАТО самит и имплементацијата на Преспанскиот договор секако ќе бидат дел од темите на кои ќе разговара денеска во ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска во спортскиот центар „Борис Трајковски“ го отвори четиринаесеттиот традиционален меморијален турнир во мал ...
сите 10 | | | веќе видена

Највисоко ниво на морето измерено од 1955 година во близина на Сплит, бран со рекордна висина во близина на Дубровник, поплави по должината на целото хрватско ...
сите 51 | | | веќе видена

Руските компании да влезат на македонскиот пазар, да ги искористат бизнис поволностите што ги нуди земјава, да инвестираат и да реализираат заеднички проекти ...
сите 103 | | | веќе видена

next