Макрон и Пендаровски успеаја да имаат добар дијалог бидејќи имаме одлична соработка со Франција. Оваа држава предводена од СДСМ ги исполни сите реформски ...
сите 177 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 30 | | | веќе видена

Метил акрилатот од кругот на „Охис“ е безбедно складиран, а бетонскиот базен во кој се излеал, е исчистен, покриен со пилевина и испран со варова вода, рече ...
сите 250 | | | веќе видена

Милјана Божиќ и Немања Стаматовиќ Жабац скоро воопшто не се одвојуваат еден од друг. Тие разменуваат нежности кога и да им се пружи прилика за тоа, а сопругот ...
сите 5 | | | веќе видена

На прашањето дали јавноста пред изборите ќе го дознае ставот на ВМРО ДПМНЕ за Преспанскиот договор Тимчо Мицунски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, во ...
сите 177 | | | веќе видена

Туристите и жителите на Венеција со гумени чизми се пробиваат низ водата која поплави дел од тој град. Водата ги поплави кафулињата и продавниците, а поради ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски преку Фејсбук информираше дека во библиотеката на Парискиот мировен форум оставил копија од книгата на првиот ...
сите 15 | | | веќе видена

Јадранот денеска е под црвен метеоаларм. Властите во Дубровник издале посебно предупредување за граѓаните, а некои од крајбрежјата во Истра се веќе под ...
сите 51 | | | веќе видена

Министерката за економија на Црна Гора, Драгица Секулиќ, ја отфрли идејата и можноста земјата да се придружи на балканската верзија на европската Шенген зона ...
сите 1090 | | | веќе видена

Авионот во кој се наоѓал поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес слетал во Мексико, а на аеродромот о дочекал министерот за надворешни работи на ...
сите 239 | | | веќе видена

Српскиот пејач Бора Дрљача закрепнува после итната операција на дебелото црево, а голема поддршка му пружа 30 помладата пејачка Светлана Томиќ, во јавноста ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска и Сања Бојаниќ денеска во Тетово ...
сите 30 | | | веќе видена

Раперот Лил Риз примен е во болница откако му било пукано во вратот, а пукањето се случило вчера попладнето во Кантри Клуб Хилс, во предградие јужно од Чикаго. ...
сите 8 | | | веќе видена

Неодамна на доделувањето на европските МТВ награди во Севиља ѕвезда на вечерта била аргентинската пејачка Химена, која во своето провокативно издание ги ...
сите 45 | | | веќе видена

Манекенката Јована Ѓорѓевиќ од Нови Сад, во моментов живее во Италија и заслужено ја носи титулата една од најубавите Србинки. View this post on Instagram A ...
сите 46 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, со соопштение реагира на изјавата на Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ: „Барам од Дарко Костовски, само да ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во рамки на своите редовни активности, денеска (12.11.2019) ги посети Граничниот премин Јажинце и Секторот за ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска во Тетово посети три бизниси кои од 2018 година користат мерки од Оперативниот план за зголемување на ...
сите 30 | | | веќе видена

next