Матичната докторка на градоначалникот на Чешиново-Облешево, Јасминка Ајтовска преку статус на својот Фејсбук профил апелираше до своите сограѓаните кои биле во ...
сите 72 | | | веќе видена

Како нешто најчудно и нелогично го гледаа спорот за името Македонија сите оние кои од страна го набљудуваа или од време на време се информираа за процесот, но ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски денеска, 7 април, оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Во ...
сите 110 | | | веќе видена

Официјалните податоци потврдуваат дека во Дебар четири дена нема новозаразени од „Ковид-19“, а се намалува и бројот на лицата во домашна изолација. – До сега ...
сите 45 | | | веќе видена

Директорот на Охридската општа болница, Горан Балески, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека на инфективното одделение има згрижено 6 пациенти со ...
сите 207 | | | веќе видена

Триесет илјади ученици во основно и средно образование од 18 400 социјално загрозени семејства во земјава ќе добијат картички за мобилен интернет со капацитет ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација досега издало 27 илјади дозволи за движење во тек на воведениот полициски час поради вонредната ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика, во партнерство со Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), а со поддршка на Швајцарската агенција за ...
сите 25 | | | веќе видена

Седум лица од Македонија добиле кривична пријава затоа што не се придржувале на полицискиот час кој е наложен од Владата, информира МВР. Надворешната ...
сите 58 | | | веќе видена

Телеком ќе донира мобилен интернет за сите 30.000 основци и средношколци кои доаѓаат од семејства во социјален ризик за да ги следат наставните програми на ...
сите 129 | | | веќе видена

Во Прилеп е регистриран еден новозаразен од коронавирус со што бројката на заболени е 34. Во моментов во самоизолација се 194 лица и нема прекршувања ниту на ...
сите 63 | | | веќе видена

Две лица биле усапсени во Скопје, бидејќи не сакала да застанат кога биле стопирани од страна на полициските службеници. -Вчера во 18:30 часот на мост кон ...
сите 43 | | | веќе видена

Доктор специјалист од Одделението за урологија во Општата болница Куманово е позитивен на коронавирус, потврдија од Центарот за јавно здравје во Куманово. Со ...
сите 390 | | | веќе видена

Одлуката за ограничување на движење на максимално две лица на цела територија на државата се однесува за движење на јавни места и јавни површини. Оваа мерка не ...
сите 98 | | | веќе видена

Клиничката болница во Тетово има доволно лекари и друг вид медицинска лица за надминување на сите предизвици што ги носи справувањето со коронавирусот, ...
сите 77 | | | веќе видена

next