По седум години од случајот „Кампања“, за што Љубе Бошковски беше осуден на пет години затвор, за прв пат во судот се презентираше видео снимка, направена од ...
сите 55 | | | веќе видена

Околу 15 часот во селото Кадино, скопско, било пријавено дека во дворот од куќата сопственост на 48-годишниот С.Ѓ. и 42-годишниот И.В. од селото Кадино, со ...
сите 70 | | | веќе видена

Јас, Јохан Тарчуловски, член на навивачката група со славно име „Комити“ од нејзиното создавање, член на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација - ...
сите 50 | | | веќе видена

По пријава на градоначалникот Петре Шилегов, тим од Центарот за социјална работа Скопје направил увид во станот во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром и констатирал ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, од денеска ќе престојува во работна посета на Соединетите Американски Држави, по повод учеството на ...
сите 22 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен долгодоишен претседател на Собранието најави бојкот на референдумот. Тој на социјалните мрежи напиша дека совеста не му ...
сите 50 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лајен е убедена дека референдумот на 30 септември ќе биде успешен и дека „сè ќе биде како што треба да биде“. ...
сите 61 | | | веќе видена

Најмалку четири лица, меѓу кои и едно дете, загинаа, а десетици други се водат како исчезнати, при лизгање на земјиштето во централниот дел на Филипините. ...
сите 120 | | | веќе видена

Пиштол со четири куршуми, нож, дигитални ваги, хероин и хашиш пронашла и одзела полицијата од 29-годишниот Ф.С. од Тетово и при претрес на неговиот дом ...
сите 129 | | | веќе видена

Бизнисменот Минчо Јорданов сведочи на судското рочиште за случајот “Шпион”, во Кривичниот суд. Судијата Владимир Туфегџиќ го праша сведокот да појасни како ...
сите 49 | | | веќе видена

next