Граѓаните кои имаат потреба од итна медициска помош за време на полициски час, можат без никаква дозвола да појдат до здравствена установа. Доколку бидат ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација од денеска пушти во употреба нова електронска услуга за секој граѓанин да се пријави за потребна ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата информира кои институции даваат дозволи во услови на ограничено движење на граѓаните на целата територија на државата и за кои категории на граѓани. Во ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата на денешната седница го прифати Протоколот за влез на странски дипломати акредитирани во земјава и членови на нивните семејства. Според препораките ...
сите 98 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.453.804 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 83.588, а оздравеле 309.807 луѓе. ...
сите 89 | | | веќе видена

Денес, врз основа на потпишаниот договор со Република Турција за донација на медицинска опрема и средства наменети за здравствениот сектор на Република ...
сите 53 | | | веќе видена

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од ...
сите 35 | | | веќе видена

Починатиот 44 годишен маж кој бил позитивен на коронавирус бил градежен работник од Албанија кој престојувал во Кавадарци во изнајмен стан каде што живеел сам. ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги информира домаќинствата кои останале без приходи или биле дел од неформалната економија за правото на ...
сите 29 | | | веќе видена

Одложување на извршувањето на упатните акти за извршување на казната затвор на лица осудени до три години и тоа до 1 септември 2020 година, освен за предметите ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата на денешната 38-ма седница ја задолжи Развојната банка да склучи договори за кредит со кредитобарателите кои ги исполнуваат условите и критериумите ...
сите 168 | | | веќе видена

Забраната за движење во Србија ќе биде продолжена и ќе важи од петок во 17 часот до пет часот во понеделник, потврдија за медиумите во српската Влада. Како што ...
сите 503 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот. И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денес ка во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата ...
сите 99 | | | веќе видена

next