Се сеќавате ли на црвено-сините гуми за бришење? Се уште ги има во продажба. Сите мислевме дека црвениот дел служи за бришење на графитни моливи, а синиот за ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода, каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери ...
сите 65 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел демантираше дека планира да се кандидира за некоја од водечките позиции во Европската Унија. – По завршувањето на мандатот ...
сите 98 | | | веќе видена

Најсекси пејачката со албанско потекло, Рита Ора во бледо виолетов комплет ги откри своите атрибути. Имено на филмскиот фестивал во Кан во преден план ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Двегодишното дете Кенет Хауард од Кентаки било пронајдено по тридневна потрага по него, откако тоа излегло од својот дом. Детето било гладно и дехидрирано, а ...
сите 6 | | | веќе видена

„Измамите на власта не поминуваат, и се подлабоко тоне во сопствената жива кал. Оваа власт е делегитимирана, и секој нејзин чекор значи дополнително ...
сите 65 | | | веќе видена

Хали Бери гордо го покажа детаљот на својата фризура. Убавата актерка на својот Инстаграм објави фотографија од премиерата на третото продолжение на филмот ...
сите 24 | | | веќе видена

Овогодишната “Матурска парада” овие двајца матуранти долго ќе ја паметат, пренесува Од училиштето велат дека сепак станува збор за шега. Матурантите беа дел од ...
сите 52 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска го прими поранешниот Претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски, кој на оваа средба дојде во својство ...
сите 28 | | | веќе видена

Заболена од мали сипаници со новооткриен дијабет во тешка здравствена состојба вчера била хоспитализирана на Клиниката за инфективни болести, пишува Од ...
сите 79 | | | веќе видена

Значително потоплата воздушна маса која веќе започна да продира од јужните географски широчини кон нашата територија освен што ќе донесе големо затоплување и ...
сите 254 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, информира дека ја добил и ја разгледал иницијативата од Независната пратеничка група на ...
сите 125 | | | веќе видена

Стево Пендаровски денеска ги потпиша указите за прогласување на законите за судовите, за управни спорови, за прекршоци и за изменување и дополнување на Законот ...
сите 86 | | | веќе видена

Во рамки на денешните активности од работната посета на Талин, министерот Димитров беше примен од премиерот на Естонија, Јури Ратас, оствари средба со ...
сите 39 | | | веќе видена

Претставничката на Малта вчера се пласираше во финалето на Евровизија која годинава се одржува во Тел Авив, Израел. И додека публиката е поделена околу ...
сите 6 | | | веќе видена

Јарец Јарците ги бие глас дека се најверен и најискрен знак, пред партнерот не кријат ништо. Истото го очекуваат за возврат, неверство не простуваат. На прво ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски денеска ги потпиша указите за прогласување на Закон за судовите, на Закон за управни спорови, на Закон за ...
сите 86 | | | веќе видена

next