Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска уште еднаш и честита на Македонија како 30. членка на НАТО. На средба со новинарите тој изјави дека со ...
сите 26 | | | веќе видена

Се продолжуваат роковите за поднесување барање за остварување на правата што произлегуваат од Законот за исплата на пензии и пензиски надоместоци од капитално ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата донесе Уредба со законска сила за ограничување на исплата на додатоци и надоместоци на плата за вработените во јавниот сектор за време на вонредна ...
сите 168 | | | веќе видена

Кајл Вокер не само што ги прекрши сите правила на самоизолацијата, туку направи и скандал: платил две проститутки да дојдат во неговиот стан и правел ...
сите 21 | | | веќе видена

Словенечкиот премиер Јанез Јанша најави дека веќе следната недела, односно од вторник, ќе почнат со постепено укинување на ограничувањата воведени со цел да се ...
сите 61 | | | веќе видена

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 28 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Од партијата велат дека мерките не се доволни, а 160.000 луѓе остануваат без работа. 1. ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 272 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 114 | | | веќе видена

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна ...
сите 34 | | | веќе видена

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“рече дека годинава бројот на лица кои имале сезонски грип се зголемил ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонската радио телевизија почна со емитување на четири нови телевизиски канали. Станува збор за МРТ 2 – 24-часовен канал на албански јазик, МРТ 3 – канал ...
сите 16 | | | веќе видена

next