Петте осомничени лица кои се приведени денеска во новата истрага „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство, попладнево со полициска придружба почнаа да се ...
сите 280 | | | веќе видена

Две маскирани лица утрово ограбиле 68-годишна жена одземајќи и 70 илјади денари. СВР-Велес информира дека утрово околу 07.30 часот, две маскирани лица влегле ...
сите 45 | | | веќе видена

Во критична состојба е 15-годишниот средношколец, кој утринава во 9 часот и 10 минути на големиот училишен одмор беше прегазен на пешачкиот премин на ...
сите 46 | | | веќе видена

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествуваше на 22. Европски форум кој се одржува во Виена на тема ...
сите 30 | | | веќе видена

Со новите даночни измени предвидено е зголемување на стапката на оданочување на капиталните добивки на 15%, каде опфатот е значајно поголем отколку зголемените ...
сите 68 | | | веќе видена

Околу 12.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во дворот на црквата „Св.Димитрија“ во село Баница, струмичко, за време на прослава по повод верскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Удар во метална кутија за струја во една од бандерите на автобуската постројка била причина за смртта на Никола Саздовски, тврди адвокатот Алиспаиќ кој го ...
сите 117 | | | веќе видена

Од името на ВМРО-ДПМНЕ би сакал уште еднаш да ви честитам за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија. Со вас како Кандидат на ЕНП за ...
сите 193 | | | веќе видена

Синдикатот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ најостро го осуди физичкиот и вербалниот напад врз медицинската сестра од Клиниката за интензивно лекување и ...
сите 48 | | | веќе видена

Малолетната девојка на Никола Саздовски која е сведок на случајот, во судница на денешното рочиште се покри со капата од дуксерот што го носеше. Таа беше видно ...
сите 117 | | | веќе видена

next