Маските за лице и медицинските ракавици станаа неопходен додаток секој пат кога ќе излезете од домот. Меѓутоа, експертите предупредуваат дека тие можат да ...
сите 74 | | | веќе видена

Во земјава нема тестови за коронавирус кои не се регистрирани во Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), соопшти денеска директорката на МАЛМЕД, ...
сите 68 | | | веќе видена

Може ли коронавирусот да се пренесе со интимни односи, е едно од прашањата кои неретко се поставуваат во врска со Ковид-19. Гостувајќи на телевизијата Пинк, ...
сите 2 | | | веќе видена

Како дополнување на Одлуката за изменување на Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Македонија, донесена на 36-та седница, за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 13:40 часот било пријавено дека во Радовиш, на ул.„Даме Груев“ 42-годишниот М.Т. од село Подареш, ...
сите 54 | | | веќе видена

Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состојба, во тек ...
сите 68 | | | веќе видена

Вчера во 20.45 часот било пријавено дека во Богданци, на ул.„Страшо Пинџур“, С.Г.(33) од Богданци, управувајќи мотоцикл „лифан 50“, со гевгелиски регистарски ...
сите 54 | | | веќе видена

Во актуелната коронавирус криза Австријците ги изменија своите навики за пазарење. Дури 61 отсто од нив, поради коронавирусот поретко ги посетуваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека граѓаните со прекин на работен однос, имаат право на паричен надоместок во висина од 50 отсто од ...
сите 52 | | | веќе видена

Словенечките епидемиолошки експерти сметаат дека државата се приближува кон врвот на епидемијата и дека се ќе биде појасно до крајот на овој месец – според ...
сите 164 | | | веќе видена

Вчера во 08.35 часот во СВР Штип, од Клиничката болница Штип било пријавено дека кај нив било донесено починато лице. Од увидна екипа од СВР Штип во содејство ...
сите 60 | | | веќе видена

„Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против ...
сите 186 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во видео порака на здравствените работници им го честита Меѓународниот ден на здравјето 7 април, оддавајќи им ...
сите 99 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон е примен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“во Лондон. Сосјтојбата, како што пренесуваат британските медиуми, му се ...
сите 176 | | | веќе видена

Ова писмо е посветено на луѓето кои се во првата линија во борбата против заразната пандемија која одзема животи. Го пишувам поради мојата желба, морална ...
сите 99 | | | веќе видена

Неискористените годишни одмори од 2019 година како и првиот дел од одморот за 2020 година задолжително треба да го користат само вработените во приватните ...
сите 147 | | | веќе видена

Американски болничар Џејк Савоие кој работи во одделение за интензивна нега во болница, на својот Фејсбук профил сподели објава во која се открива низ што ...
сите 42 | | | веќе видена

next