Соученик барајќи пари уценувал 15 годишно девојче во Куманово дека ќе каже компромитирачка информација за нејзините родители, информираше денеска СВР Куманово. ...
сите 12 | | | веќе видена

Комитетот за интеграција на Република Македонија во НАТО на денешниот состанок ја финализираше програмата за продолжување на реформите чија цел е земјата да ...
сите 27 | | | веќе видена

Советот на општина Гостивар донесе одлука за доделување на еднократна парична помош на семејството на Џејха Меџити, од гостиварско Здуње, која минатата недела ...
сите 52 | | | веќе видена

Карлеуша се појави во зелена комбинација, а многумина и упатија критики за стајлингот. - „Небитни мали грди џуџиња, само со коментари од лажни профили, а ќе се ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска пред Владата на Македонија беше прашана и за случајот на Никола Груевски. - „Одредени судски инстанци ...
сите 212 | | | веќе видена

Кога околу 3 часот наутро ќе ве најдат сам пеш на автопат тогаш и самите, но и сите други знаат дека нешто не било во ред со вас. Кога ќе дувнете 1,6 промили ...
сите 2 | | | веќе видена

„Семејството е света работа. Апелирам до целата јавност, посебно до новинарите. Молам, не го вознемирувајте семејството на Никола Груевски. Неговата сопруга и ...
сите 5 | | | веќе видена

Во четвртокот Никола Груевски последен пат го повикал обезбедувањето кое му следува како поранешен премиер на земјата, рече денеска министерот за внатрешни ...
сите 43 | | | веќе видена

На денешното судско рочиште за настаните во Собранието, се гледаат СМС пораки на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски. Вештачењето е ...
сите 132 | | | веќе видена

next