Претседателот на Владата Зоран Заев, во присуство на претседателот на државата Стево Пендаровски, амбасадорката на САД Кејт Брнз и голем број на амбасадори, ...
сите 63 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишниот Џејден Стрејт од Ајова признал вина за убиството и уште неколку злостортва за кои е обвинет. Девојче од само осум месеци, починало во јули ...
сите 9 | | | веќе видена

Кандидатот за комесар за проширување и соседска политика, Унгарецот Оливер Вархелји, два и пол часа беше сослушуван и оценуван од европратениците за неговата ...
сите 100 | | | веќе видена

Делегацијата на германското стопанство во државава ја поздравува одлуката на Владата за прологирање на прогресивното оданочување. Оттаму денеска информираа ...
сите 48 | | | веќе видена

Сакам да верувам дека Европа многу брзо ќе ја сфати грешката што ја направи со Северна Македонија и сакам да верувам дека многу брзо ќе се смени одлуката, ...
сите 148 | | | веќе видена

На 164-та Седница, Владата гo утврди Предлог-законот за младински додаток, предложен од Министерстовото за труд и социјална политика. -На овој начин ...
сите 32 | | | веќе видена

Владата денеска преку соопштение најостро го осуди нападот врз новинарите што минатата ноќ се случил во Скопје, и овие инциденти ги оцени како неприфатливи и ...
сите 44 | | | веќе видена

Зимата ни е пред прагот, па токму затоа и возачите треба да ги подготват своите возила за безбедно движење во зимски услови. Од 15 ноември, почнува да важи ...
сите 50 | | | веќе видена

Вчера во кумановско Липково, 19- годишно момче со автомобил удрило во пешак, по што пешакот и сопатникот во автомоблот биле повредени и пренесени во ...
сите 277 | | | веќе видена

Во вчерашното отворено студио на „Алфа ТВ“ гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска која посочи дека Буџетот оваа година е ...
сите 57 | | | веќе видена

Во државата има услови, политичка волја и посветеност од сите за економски развој во кој клучни ќе бидат младите кои треба да останат тука и да ги искористат ...
сите 63 | | | веќе видена

Френсија Џејмс на Инстаграм сподели видео на кое се гледа лемур како ја турка главата меѓу нејзините гради. Снимката собра повеќе од 400.000 прегледи за само ...
сите 45 | | | веќе видена

По застарувањето на кривичното дело во случајот „Траекторија“ за поранешниот премиер Никола Груевски, пратеникот Александар Кирацовски ќе поднесе предлог Закон ...
сите 91 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ преку одговорно и домаќинско работење покажува што значи вистинска грижа за граѓаните. Го враќаме достоинството на пензионерите, ...
сите 120 | | | веќе видена

Рано утринава најмалку едно лице е убиено, а три се повредени, откако 19- годишен студент пукал на своите другари, а потоа се самоубил на факултет во рускиот ...
сите 17 | | | веќе видена

Меморандум за соработка за зацрврстување на деловната комуникација помеѓу бизнис заедницата во земјава и македонските бизнисмени во странство потпишаа ...
сите 56 | | | веќе видена

next