Каков статус ќе има ДУИ по изборите, не зависи ниту од Вашата претпоставка ниту од мојот одговор. Одговорот ќе го дадат граѓаните на денот на гласањето. Во ...
сите 7 | | | веќе видена

На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР ...
сите 19 | | | веќе видена

Северна Кореја, која тврди дека сè уште нема ниеден потврден случај на ковид-19, вели дека продолжува да ги тестира граѓаните за коронавирус и дека повеќе од ...
сите 40 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 20 | | | веќе видена

Вчера во 14.48 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Демир Хисар, пред крстосницата за с.Лисолај, се случила сообраќајна незгода ладе три ...
сите 54 | | | веќе видена

Билатералните односи со соседна Бугарија, односно развивање на пријателството и оттргнување на сите идентитетски предизвици, ќе бидат последниот процес од ...
сите 120 | | | веќе видена

Поминавме многу тешки моменти и премрежја во минативе 27 години. Со мудро лидерство и разумни политики, сплотени и посветени успеавме да ги надминеме сите ...
сите 26 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Неготино-Кавадарци, во месноста „Маренски уши“. – Напред комбе кое носи долги метални профили. Одзади друго ...
сите 19 | | | веќе видена

Дозволете ми, во мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите припадници на ромската етничка заедница, да им го честитам Меѓународниот ден на Ромите, 8 Април, ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил апелира до сите граѓани да ги заштитиме здравствените работници бидејќи од нив зависи јавното ...
сите 66 | | | веќе видена

Шокантна снимка од една болница во Марсеј кружи на интернет од понеделникот. На видеото се гледса како месицинска сестра од сетската болница „Тимон“ облекува ...
сите 3 | | | веќе видена

Развојна банка на Северна Македонија денеска ја доставува првата информација до Владата за обработените кредитни апликации кои ги исполнуваат условите за ...
сите 168 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина скафандери за, како што вели „нашите браќа од Северна Македонија“. „Многу е лесно да велиш ...
сите 49 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за парична казна за лице од Скопје кое наместо да седи во 14 дневна ...
сите 224 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривично дело – Убиство од член 123 став 1 како и за кривично ...
сите 47 | | | веќе видена

next