На 25. Конгрес, СДСМ ја впишува црвената боја, како своја боја, бојата на социјалдемократијата, на победата, на левицата, бојата на слободата, бојата на ...
сите 160 | | | веќе видена

Починатиот Амди Бајрам е влезен во денешната Ковид статисатика, откако вчера попладне неговиот постмортем тест покажа дека е позитивен на корона вирусот. ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на отворањето на првиот дигитален конгрес на партијата се осврна на измените на статутот на партијата, со кои ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска на на муслиманските гробишта во Скопје беше погребан лидерот на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам. До вечното почивалиште дојдоа да го ...
сите 137 | | | веќе видена

Во пресрет на претседателските избори во САД на 3 ноември 2020, претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев денес упати писмо до претседателот на САД, ...
сите 11 | | | веќе видена

Во обраќањето на 25. Конгрес на СДСМ, претседателот Зоран Заев се осврна на постигнатите успеси на Владата и инситуциите предводени од СДСМ во претходниот ...
сите 382 | | | веќе видена

Зад нас е многу значајна победа на парламентарните избори, формирање мнозинство и раководни структури во институциите за повторно, со нов мандат од граѓаните ...
сите 160 | | | веќе видена

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, ќе се случи ...
сите 78 | | | веќе видена

-Три жени од Кочани поради компликации од коронавирусот починаат на Инфективно одделение во Клиничка болница-Штип. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина ...
сите 311 | | | веќе видена

На 15 јули граѓаните испратија јасна порака, дека државата мора да продолжи на вистинскиот пат, а на тој пат е најсигурно со СДСМ, победите на СДСМ се победи ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев го отвори 25. Конгрес на СДСМ, кој за првпат се одржува дигитално, на далечина со цел заштита на јавното здравје. Во своето ...
сите 160 | | | веќе видена

Вчера, во болницата „Филип Втори“ на 64-годишна возраст почина пратеникот во пензија и лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам. Попладнето во ...
сите 137 | | | веќе видена

СДСМ ќе има од два до четири потпретседатели и тоа е нов момент во нашиот развој, истакна Љупчо Николовски на денешниот дигитален Конгрес на партијата на ...
сите 160 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во говорот на почетокот на 25.дигоитален конгрес на СДСМ пред членовите на владеачката партија рече дека Партијата на европските ...
сите 382 | | | веќе видена

Три години СДСМ на власт, три години ниту еден проект во Ѓорче Петров.СДСМ е на власт и на локално и на централно ниво, а Ѓорчепетровци се целосно заборавени. ...
сите 20 | | | веќе видена

next