Бројот на заболени деца и вработени во градинките во последните две недели се зголемува, но генерално нивната здравствена состојба е добра. Од стартот на ...
сите 78 | | | веќе видена

Вело Марковски, член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ утринава гостуваше на телевизија 24, каде истакна дека бројката на заразени од Ковид-19 во Македонија е ...
сите 23 | | | веќе видена

Пејачката и актерка е позната по тоа што секогаш се истакнува со својот стил, а сега одбра необична комбинација за да оди на шопинг. Џенифер Лопез е позната по ...
сите 8 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја обвини Владата дека од поднесените 127 амандмани во Собранието, биле разгледани 12, а прифатен само еден. „Владата ...
сите 156 | | | веќе видена

Италијанците се снаодливи кога станува збор за избегнување на законски ограничувања, а најновите примери дојдоа кога беа усвоени ограничувањата поради ширењето ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, уверува дека пописот на население ќе се спроведе во април слендата година и ново одложување нема да има. Заев на неговиот профил на ...
сите 22 | | | веќе видена

Денеска Членовите на Комисијата за заразни болести денеска ќе се сретнат со премиерот на Владата Зоран Заев и ќе ги достават и предлог мерките усвоени на ...
сите 285 | | | веќе видена

Две млади девојки повредени во сообраќајна незгода во Куманово, откако со автомобил излетале од патот и удриле во метална канделбра. според пријавеното, вчера ...
сите 305 | | | веќе видена

Стечајот со Еуростандард јас го изнесов и пред Собранието, убеден сум за независна експертиза. Органите се надевам ќе се разбудат. Ако се донесе таква одлука, ...
сите 88 | | | веќе видена

Откако го реши прашањето за името со Грција, која со години го блокираше стартот на преговорите за членство на земјата, Северна Македонија сега се соочува со ...
сите 485 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи од денеска е во официјална посета на Република Словенија, на покана на Министерот за надворешни работи на ...
сите 485 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција покрена истражна постапка против шест лица, меѓу кои поранешниот премиер Никола ...
сите 112 | | | веќе видена

Полицијата утрово го приведе Ристо Новачевски, кум на поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство. Приведувањето е по наредба на Обвинителството за ...
сите 112 | | | веќе видена

„Ако Македонците и ние, Бугарите, сме различни народи, секако дека меѓу нас на овие балкански простори ќе имало војна, како што имало бугарско-турски, ...
сите 37 | | | веќе видена

„Република С. Македонија и Албанија се надеваат дека ќе добијат официјален датум за почеток на преговорите за членство во ЕУ до крајот на годината. Минатата ...
сите 491 | | | веќе видена

Зоран Заев е класичен феудалец кој што го присвојува рудното богатство во Македонија и го доделува на своите семејни фирми, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум ...
сите 30 | | | веќе видена

next