Претседателот на Република Србија, господинот Александар Вучиќ, на својата Фејсбук страна соопшти новите мерки кои ќе важат веднаш во Србија. Тој напиша дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Директорката на Психијатриската болница Демир Хисар, Татјана Лозановска на својот Фејсбук профил истакнува дека нејзиното обраќање е по повод денешните ...
сите 207 | | | веќе видена

Стапуваат во сила уредбите на Владата со кои се овозможува директна финансиска помош со исплата на плата од 14.500 денари за април и мај, мерка со која може да ...
сите 50 | | | веќе видена

Полицијата во Штип вчера соопшти дека се приведени двете лица кои се осомничени дека претепале 21-годишна девојка во влез на станбена зграда. Целиот случај ...
сите 206 | | | веќе видена

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот на Еропскиот Парламент Давид Сасоли во одговор на писмото на претседателите на Парламентите од земјите од Западен Балкан, наведува дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Намерно или ненамерно уништување на мелничката индустрија, една од малкуте што работи во моментов, што дава плати и плаќа придонеси и даноци. Вака млинарите ја ...
сите 97 | | | веќе видена

Талески на Фејсбук пишува дека пресудата за Транспортер која е донесена од Кривичниот суд во Скопје нема да ја коментира, но заради ВИСТИНАТА за која судот не ...
сите 25 | | | веќе видена

Заменик министерката за финансии Гордана Кочоска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека Владата порано требало да разговара со банките за ...
сите 75 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирус ги донесе и првите штети врз економијата, па голем дел од комапниите како што велат, мора да ги отпуштат дел од своите вработени ...
сите 75 | | | веќе видена

Од општата болница „Д-р Ферид Мурад“ вечерва информираа дека контролниот тест на единствената регистрирана пациентка од Гостивар со коронавирус е негативен и ...
сите 32 | | | веќе видена

Го осудувам вознемирувачкото насилство во Штип и лично ќе се погрижам сите владини институции најитно да постапат за девојката да биде веднаш заштитена, а ...
сите 206 | | | веќе видена

Новиот коронависрус предузвикува неуролошки оштетувања кај мал број на пациенти кои развиваат тешка клиничка слика. Епидемиолог од грчкото Министерство за ...
сите 56 | | | веќе видена

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо предупредува дека доколку продолжи да расте бројот на тешки случаеви на Ковид-19, за 6 дена државата би можела да остане без ...
сите 264 | | | веќе видена

Историска привилегија е да бидам првиот што како земја членка ќе ја претставува нашата држава на состанокот на НАТО. Првпат за 70 години на ниво на министри за ...
сите 62 | | | веќе видена

next