Починатиот 44 годишен маж кој бил позитивен на коронавирус бил градежен работник од Албанија кој престојувал во Кавадарци во изнајмен стан каде што живеел сам. ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги информира домаќинствата кои останале без приходи или биле дел од неформалната економија за правото на ...
сите 30 | | | веќе видена

Одложување на извршувањето на упатните акти за извршување на казната затвор на лица осудени до три години и тоа до 1 септември 2020 година, освен за предметите ...
сите 147 | | | веќе видена

Владата на денешната 38-ма седница ја задолжи Развојната банка да склучи договори за кредит со кредитобарателите кои ги исполнуваат условите и критериумите ...
сите 77 | | | веќе видена

Забраната за движење во Србија ќе биде продолжена и ќе важи од петок во 17 часот до пет часот во понеделник, потврдија за медиумите во српската Влада. Како што ...
сите 98 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот. И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 487 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денес ка во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата ...
сите 99 | | | веќе видена

Тетовските пожарникари спречија поголем пожар да се прошири во објект на ланецот маркети „Кипер“ во Пршовце. Повредени нема, причинета е материјална ш тета. – ...
сите 36 | | | веќе видена

Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милјардерка во светот! Фобс ја објави годишната листа на милијардери, по која Кајли е повторно на првото место. ...
сите 15 | | | веќе видена

Четворицата обвинети, членови на едно семејство, свесни за своето дало, за време на епидемијата на опасната заразна болест COVID-19 не постапиле според ...
сите 487 | | | веќе видена

На стотина метри од Клиничката болница во Битола, се наоѓа Инфективното одделение. Овој објект кој е физички оддвоен од главната болница зграда уште при ...
сите 208 | | | веќе видена

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој ракоди и со општинскиот Оперативен штаб, по редовната седница на штабот, на прес – конференција информираше за ...
сите 45 | | | веќе видена

Kризниот штаб на Куманово бара Владата да го задолжи Институтот за јавно здравје правовремено да ги објавува резултатите од тестирањето за ковид-19, како и да ...
сите 62 | | | веќе видена

Градоначалникот на Чешиново-Облешево Горанчо Крстев е првиот функционер во Македонија кој е позитивен на коронавирусот. Тој за вели дека се чувствува добро и ...
сите 72 | | | веќе видена

Мартин Шкрели, кој станал злогласно познат како "Фарма Бро" откако масовно ја зголемил цената на лековите кои спасуваат животи, побарал да биде пуштен од ...
сите 4 | | | веќе видена

Вкупно 16 решенија се избрани од над 500-тини апликации кои пристигнале на јавниот повик КРЕАТОН за справување со последиците од КОВИД-19 што го објави Фондот ...
сите 23 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека 15.000 луѓе биле отпуштени од работа од угостителскиот сектор.Стопанството едвај дише, малите и средните ...
сите 38 | | | веќе видена

next