Смрдеата што се шири од приколка ладилник во која се наоѓаат стотици човечки тела ги налути жителите на градот Гвадалахара, главниот град на државата Халиско ...
сите 5 | | | веќе видена

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас пред денешната посета на Скопје потенцира дека на Македонија би требало да ѝсе даде вердоостојна европска ...
сите 136 | | | веќе видена

Класичен појадок добил еврокомесарот Хан во Клубот на пратениците денеска во Скопје. Од фотографиите кои ги испрати Владата, може да се забележи дека хан бил ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денес ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на ...
сите 134 | | | веќе видена

Жителите на скопската населба Ново Лисиче бараат надлежните да го решат проблемот со сообраќајот на булеварите околу населеното место. По вчерашната ...
сите 84 | | | веќе видена

Демократската Унија Интеграција средбите со граѓаните во текот на вчерашниот ден ги заокружи во село Дебреше, Општина Гостивар, каде на жителите на ова село им ...
сите 169 | | | веќе видена

-Ова е сериозно прашање, не е прашање на карти. Јас никого не сакам да исплашам, ниту еден граѓанин, но имам морална обврска да ја кажам вистината. Прашањето ...
сите 3 | | | веќе видена

НАТО интеграцијата е приоритет не заради ситни политички поени, туку заради крупните политички цели кои не се измениле во овие три децении, потенцира ...
сите 54 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со Ален Данкан, британскиот државен министер за Европа и Америка. На средбата е ...
сите 136 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на местото на тешката сообраќајна незгода на булеварот „Србија” во Скопје, во која беа повредени три лица. Несреќата ...
сите 84 | | | веќе видена

Аргентинскиот федерален судија ја обвини поранешната претседателка на таа земја, Кристина Фернандес Киршнер, за корупција и побара нејзино апсење. Судот ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Движењето БЕСА, Африм Гаши, продолжува со интензивните средби на терен со граѓани и активисти за масовно излегување за поддршка на ...
сите 34 | | | веќе видена

next