УМС Струмица вчера реагираа за собирањето на водата на патот кај седиштето на рудникот Огражден. Добро е сите, без ралика дали вмро-дпмне, СДСМ или ...
сите 142 | | | веќе видена

Обвинителката Лиле Стефанова дала негативно мислење до Основниот кривичен суд во однос на барањата на Орце Камчев и Цветан Панделевски да добијат времени ...
сите 99 | | | веќе видена

Инсталиран е новиот дигитален мамограф во Општата болница во Гостивар и од наредната недела ќе биде пуштен во употреба за пациентите од овој регион. Министерот ...
сите 52 | | | веќе видена

Со буџетот за 2020 година се инвестираат највисоки средства досега за човечки капитал, односно : здравство, образование и социјална заштита. Министерката за ...
сите 189 | | | веќе видена

Клиничката болница во Тетово е акредитирана од Агенцијата за акредитација. Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче при денешната посета во оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

Предлог буџетот за наредната година е во истата насока – градење подобра клима за бизнисите и развој на економијата, порача денеска министерот за економија ...
сите 38 | | | веќе видена

Во скоро време се очекува започнување на постапката за набавка на нова опрема за пет болници низ државата, најави денеска министерот за здравство Венко ...
сите 52 | | | веќе видена

Холандскиот сенат попладнево го ратификуваше протоколот за пристапување на Македонија во НАТО, сподели Министерот за надворешни работи Никола Димитров на ...
сите 465 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средби со Амбасадорот на Република Грција, Димитрис Јанакис, како и со амбасадорот на Народна ...
сите 177 | | | веќе видена

Отворен гроб во дворот на црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во делчевското село Трботивиште, предизвика вознемиреност на тамошните жители. Гробот, како ...
сите 7 | | | веќе видена

Централно место во предлог Буџетот за 2020 година е грижата за човечкиот капитал, за луѓето, за подобрувањето на животниот стандард на сите граѓани, а не лажен ...
сите 189 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на Парискиот мировен форум оствари билатерални средби со сојузната канцеларка на Република Австрија Бригит Биерлејн, ...
сите 103 | | | веќе видена

Сопругата на претседателот на Република Македонија, Елизабета Ѓоргиевска, во Најроби, Кенија, учествува на Најроби Самитот, што се одржува на 25-годишнината ...
сите 39 | | | веќе видена

Црните работи на ДУИ штотуку почнуваат да се појавуваат! Сиве овие 14 години бевме сведоци на злобните работи што ги направи оваа партија и конечно е време ...
сите 73 | | | веќе видена

Ѓоко Камчев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница потенцираше дека состојбата во здравството е се повеќе очајна и дека нема простор за фалење ...
сите 57 | | | веќе видена

next