Владата прави сѐ да им се помогне на нашите граѓани во странство да се вратат во Северна Македонија, при што се обезбедени највисоки протоколи и здравствени ...
сите 62 | | | веќе видена

Имаме 5 починати пациенти, четворица на Клиниката за инфективни болести. На клиниката во изминативе 24 часа се примени 4 пациенти, 6 се механичка вентилација, ...
сите 458 | | | веќе видена

Социјално загрозените лица и самохраните родитетели од Прилеп нема да плаќаат комуналии за април и мај, а на правните лица им се намалува плаќањето фирмарина. ...
сите 62 | | | веќе видена

Македонскиот полициски синдикат по појавата на неколку случаи на припадници на МВР заболени од коронавирусот, и еден починат, од Министерството за внатрешни ...
сите 33 | | | веќе видена

На едно четиричлено семејство во март оваа година му биле потребни минимум 32.941 денар за да ги задоволи основните потреби. Според минималната кошница што ја ...
сите 11 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во земјава Кејт Брнс денеска се приклучи на онлајн средбата со министерот за здравство Венко Филипче и претставникот на Светската ...
сите 47 | | | веќе видена

Матичната докторка на градоначалникот на Чешиново-Облешево, Јасминка Ајтовска преку статус на својот Фејсбук профил апелираше до своите сограѓаните кои биле во ...
сите 88 | | | веќе видена

Како нешто најчудно и нелогично го гледаа спорот за името Македонија сите оние кои од страна го набљудуваа или од време на време се информираа за процесот, но ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски денеска, 7 април, оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Во ...
сите 104 | | | веќе видена

Официјалните податоци потврдуваат дека во Дебар четири дена нема новозаразени од „Ковид-19“, а се намалува и бројот на лицата во домашна изолација. – До сега ...
сите 45 | | | веќе видена

Директорот на Охридската општа болница, Горан Балески, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека на инфективното одделение има згрижено 6 пациенти со ...
сите 220 | | | веќе видена

Триесет илјади ученици во основно и средно образование од 18 400 социјално загрозени семејства во земјава ќе добијат картички за мобилен интернет со капацитет ...
сите 105 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација досега издало 27 илјади дозволи за движење во тек на воведениот полициски час поради вонредната ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика, во партнерство со Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), а со поддршка на Швајцарската агенција за ...
сите 15 | | | веќе видена

Седум лица од Македонија добиле кривична пријава затоа што не се придржувале на полицискиот час кој е наложен од Владата, информира МВР. Надворешната ...
сите 58 | | | веќе видена

Телеком ќе донира мобилен интернет за сите 30.000 основци и средношколци кои доаѓаат од семејства во социјален ризик за да ги следат наставните програми на ...
сите 105 | | | веќе видена

next