Италијанската натпреварувачка во ритмичка гимнастика, Александра Агургукелезе се закити со бронзениот медал на Светското првенство кое се одржува во соседна ...
сите 17 | | | веќе видена

До пред една година сакаа да го продадат, а сега имаат намера во договорот да му вметнат огромна откупна клазула. Марсело Брозовиќ не беше омилен помеѓу ...
сите 9 | | | веќе видена

Британецот Себастијан Коу е еден од најважните и највлијателни луѓе во светот на спортот. Меѓу многуте спортски позиции и ангажмани најважни се претстедател на ...
сите 11 | | | веќе видена

Oние кои го познаваат секако не можеа да останат рамнодушни на големиот успех на Лука Модриќ кој вчера беше прогласен за најдобар фудбалер од страна на ФИФА. ...
| | веќе видена

Британскиот боксер Ентони Џошуа во саботата во седмата рунда го нокаутираше рускиот предизвикувач, Александар Поветкин. Русинот прекрасно ја отвори борбата, ...
сите 38 | | | веќе видена

Чешката тенисерка Барбора Стрицова остро ја критикуваше американската колешка Серена Вилијамс поради однесувањето во финалето на US Open. Вилијамс во финалето ...
сите 52 | | | веќе видена

Торино ја повлече кандидатурата за организација на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во 2026 година, но Италија и натаму е во игра преку заедничката понуда, во ...
сите 11 | | | веќе видена

Вчера на полигонот пред продавницата на Nomad Mobility, за прв пат се одржа натпревар со тротинети за деца на возраст од 2. до 8. години, поделени во две ...
сите 23 | | | веќе видена

А во пресрет на тој двобој, во Њујорк беше одржана конференција за медиумите ,и мерење на двајцата борци, а која одново ја одбележи ирскиот „неранимајко". ...
сите 22 | | | веќе видена

Легендарниот американски пливач Мајкл Фелпс истакна дека треба да се зголеми поддршката на поранешните врвни спортисти. Фелпс во јануари изјави дека по ...
сите 7 | | | веќе видена

next