Скршено стакло кај Зебра чека од вчера од околу 3 часот попладне, кога прв пат е забележано, некој да го тргне. Возачи коментираат дека не е во ред да биде ...
сите 3 | | | веќе видена

Национална пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев на седница на Управниот одбор одржана на 31 октомври ја донесе одлуката за ...
сите 2 | | | веќе видена

Сојузот на спортови во Скопје му ја додели на градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу наградата 13 Ноември, која од 1970 година традиционално се доделува ...
сите 17 | | | веќе видена

Дека некогаш не треба многу да се комбинира, да се редат „илјада“ меча за да се стигне до супер добивка, потврди еден обложувач во Sport Life кој успеа да ...
сите 7 | | | веќе видена

27-годишниот Австралиец Двајт Ричи го загуби животот. Тој тренирал со својот спаринг партнер Мајкл Зераф во Мелбурн, а откако добил удар во  стомакот, отишол ...
сите 12 | | | веќе видена

Мал дел од мајсториите на гостиварските кошаркари и на гостиварската публика на натпреварот против Kожув. Тројката на Арсеније Вучковиќ за делириум на ...
сите 4 | | | веќе видена

Сидни Крозби одигра величенствено и надвор од терените во НХЛ лигата и покажа дека е голем човек со големиот гест кој и го приреди на припадничката на Армијата ...
сите 2 | | | веќе видена

next