Канело Алварез му го нанесе првиот пораз во професионалната кариер на Генади Головкин, победувајќи го за шампионските појаси во средна категорија во верзиите ...
сите 2 | | | веќе видена

Легендарниот американски пливач Мајкл Фелпс истакна дека треба да се зголеми поддршката на поранешните врвни спортисти. Фелпс во јануари изјави дека по ...
сите 7 | | | веќе видена

Скаутската служба на Челзи може да се пофали дека била прва што го открила Килијан Мбапе во 2012 година кога тој имал само 13 години и доминирал во ...
| | веќе видена

За време на ЕШ во Белград, Венцислав и Дејан Недев од страна на претседателот на ЕТКФ, д-р. Владимир Јорга беа наградени со медал за заслуги за нивниот ...
сите 25 | | | веќе видена

Двајца млади велешани патуваа до Истанбул и Босфорот и назад во Македонија на велосипед. Коста Тахов и Дејан Митров на маунтин бајк, наменет за планинско ...
| | веќе видена

Американската тинејџерка Аманда Анисимова не успеа да стигне до сензационална титула на Јапонија опен во Хирошима, откако по патот од квалификациите, загуби во ...
| | веќе видена

Легендата на Звезда и денешен тренер на кинескиот Гвангжу покажа солидна физичка подготвеност и покрај годините. Тимот на Драган Стојковиќ Пикси , Гвангажу ...
| | веќе видена

Повеќекратниот шампион во „Power lifting“ во дисциплината бенч-прес, Бошко Стаменковски од Македонска Каменица е претставник на Македонија на Светското ...
сите 30 | | | веќе видена

И познатата фудбалска ѕвезда, Дарко Панчев се појави со видео спот за Северна Македонија и поддршка за претстојниот референдум. Панчев во видеото најдобро ја ...
| | веќе видена

Кристиано Роналдо уште еднаш ја воодушеви спортската јавност со пораката која ја испрати до едно дете во Уругвај. Пред неколку дена во Уригвај беше избегната ...
сите 3 | | | веќе видена

Новиот светски рекорд во маратон кој Кениецот Елиуд Кипчоге го постигна на маратоно во Берлин предизвика национална еуфорија во земјата. Маратонот и трчањето ...
сите 25 | | | веќе видена

next