Сакам да кажам

Деветгодишното девојче кое исчезна на пат кон училиште во источна Германија минатата недела е пронајдено мртво во шумска област по голем а потрага . Полицијата ...
сите 53 | | | веќе видена

Најмалку девет луѓе загинаа, а 29 се ранети во руски ракетен напад на јужниот украински град Криви Рих, родниот град на Володимир Зеленски. Властите кажаа дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Џери Вест, прославенииот американски кошаркар чија силуета послужи како основа за логото на НБА, почина на 86 години. Тој беше дел од тимот на Лос Анџелес ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за здравство ѝ одговори на Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) дека разрешувањата на медицинските директори на Клиниката за државна ...
сите 92 | | | веќе видена

Согласно типот на повредите Христијан Пендиков, можел целосно и успешно да се лекува и во нашите здравствени установи, а не да бара медицинска помош во ...
сите 10 | | | веќе видена

Основните училишта да работат со скратени наставни часови до 17 јуни поради високите температури кои ја зафатија земјава, препорачува Министерството за ...
сите 77 | | | веќе видена

Дритон Мустафов (43) од Бузалково призна дека опожарил казино во Велес, при што сторил голема материјална штета, а станарите кои биле над просторијата на ...
сите 6 | | | веќе видена

Организаторите на фестивалот „Скоп Јард“ обвинуваат дека градоначалничката Данела Арсовска спречила и не дозволила во Градски парк од 12 до 16 јуни да се одржи ...
сите 3 | | | веќе видена

По четири и пол месеци откако беа констатирани деформации на асфалтот на новиот кружен тек кај Ветеринарната станица во Битола, денес започнаа градежните ...
сите 5 | | | веќе видена

Уште во мај 2019, од Детска клиника испратиле барале од Општина Центар да се санира потпорниот ѕид на улицата Белградска оти е навален, постои опасност да ...
сите 73 | | | веќе видена

Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии од двете страни на политичкиот спектар да му се придружат во демократска унија, со цел да се спречи победата ...
сите 425 | | | веќе видена

Работна група на Министерството за правда подготви измени на Законот за Судски совет, засновани врз снова на насоките на Оценската мисија на ЕУ, соопштија од ...
сите 79 | | | веќе видена

Македонскиот кореограф Игор Киров кој со децении работи за европски танцови компании и театарски куќи, утре има премиера на балетот „Бановиќ Страхиња“ во ...
сите 4 | | | веќе видена

Една од омилените француски пејачки и кантавторки Франсоаз Арди почина на 80 години. Таа се појави на музичката сцена во 1960-тите и стана културна икона која ...
сите 6 | | | веќе видена

САД ја укинаа долготрајната забрана за снабдување со оружје и обука на контроверзната украинска Азовска бригада, чии корени се поврзуваат со крајнодесничарски ...
сите 23 | | | веќе видена

Хамас кажа дека одговорил на американскиот предлог за примирје во Газа, при што бара одредени измени, како израелска посветеност кон постојано примирје. Оваа ...
сите 404 | | | веќе видена

Н ајдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се соочува со административни пречки пред настапот на Вимблдон бидејќи сѐ уште не ѝ е одобрена британска виза. ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонија има најлошо јавно здравство во регионот и најдобро приватно здравство, а работат истите доктори, рече д-р Арбен Таравари на денешната ...
сите 82 | | | веќе видена

Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џо Бајден, е прогласен за виновен за лажење за користење дрога со цел илегално да купи оружје. Поротата на ...
сите 117 | | | веќе видена

На улицата Тодор Чучков во центарот на Штип, стотина метри од таканаречаната зграда промаја и градската автобуска станица, од напуштена и руинирана куќа со ...
сите 3 | | | веќе видена

next