Сакам да кажам

Ѓоко Поповски, кој од затвор дојде да сведочи за случајот „Трезор“ како сведок на СЈО против обвинетите Сашо Мијалков, Горан Грујевски, Тони Јакимовски и ...
сите 31 | | | веќе видена

Најмалку тројца се убиени во пукањето што утрово се случи во трамвај во центарот на холандскиот град Утрехт, при што има и неколку повредени. „Терористички ...
сите 115 | | | веќе видена

Несовесни граѓани откорнаа и украдоа борчиња што ги имаа засадено ученици од основното училиште „Коле Канински“ од Битола. Борчињата успеаја да фатат корен ...
сите 33 | | | веќе видена

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски денеска во Кривичниот суд беа спроведени од затворот во Шутка, првиот ...
сите 31 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука не кажува дали ќе стави мораториум на екскурзиите во основните и средните училишта, кои секоја година се изведуваат ...
сите 56 | | | веќе видена

Велешани се лидери во крводарување во земјава и планот за 2018 го надминале за 243%. Тие собрале вкупно 4.519 крвни единици, додека планот предвидувал 1.861. ...
сите 25 | | | веќе видена

Разговорите со опозицијата за Законот за јавното обвинителство со кој треба да се зајакне Специјалното јавно обвинителство и тоа да стане дел од редовното ...
сите 181 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вели дека од досега спроведените проверки утврдиле дека не е загрозено правото на пензија на осигурениците во Република ...
сите 18 | | | веќе видена

Скопје од денеска е домаќин на 20. Европско поединечно првенство во шах, 18 години откако во Охрид се одржа второто издание на ова меѓународно натпреварување. ...
сите 20 | | | веќе видена

Уште еден базен од денеска е ставен во функција во СЦ „Борис Трајковски“. Овој базенот изминативе 9 години не работеше бидејќи беше пренаменет во сала за бокс. ...
сите 7 | | | веќе видена

Советниците од Општина Охрид на последната седница речиси едногласно одлучија веќе да не се издвојуваат општински пари за кофинансирање на концерти на ...
сите 8 | | | веќе видена

Со одлука на Советот на Општина Центар по предлог на градоначалникот Саша Богдановиќ, на 27 декември 2017 беше донесен мораториум на градба, со кој беше ...
сите 93 | | | веќе видена

Тетовските пожарникари денеска гаснеле 5 пожари покрај автопатот Тетово-Скопје, на делот помеѓу Тетово и село Желино. Огнот горел нискостеблеста шума и трева, ...
сите 49 | | | веќе видена

Стотици демонстранти направија жив синџир околу зградата на претседателството на Србија, со цел да го спречат претседателот Александар Вучиќ да излезе по ...
сите 188 | | | веќе видена

Кога Брентон Тарант се движел кон џамијата пукајќи во сѐ пред себе, Абдул Азиз не се сокрил. Тој ја зел првата работа што му била при рака, апарат за скенирање ...
сите 7 | | | веќе видена

Досегашниот в.д. претседател Мухамед Сејдини беше избран за нов претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешното собрание во Охрид. За ...
сите 28 | | | веќе видена

Полицијата на Нов Зеланд соопшти дека почина и 50-та жртва на терористичкиот напад во Крајстчрч, кога во петокот 28-годишниот белец расист Брентон Харисон ...
сите 160 | | | веќе видена

Општинa Аеродром ќе се чисти со 10 нови машини и двојно поголем број сезонски работници. Во рамките на новата организација за чистење на општината, ангажирана ...
сите 3 | | | веќе видена

next