Сакам да кажам

ЈСП „Скопје“ ќе обезбеди два двокатни автобуси за граѓаните кои сакаат да ги пречекаат ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. Од ЈСП ...
сите 29 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар попладнево во 18.50 часот ќе слетаа во Скопје. Град Скопје за ракометарите обезбеди чартер лет за кој од буџетот ќе бидат одвоени 39.500 ...
сите 145 | | | веќе видена

Судијка на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 му го вратила пасошот на осомничениот бизнисмен Орце Камчев, кој беше под мерки на безбедност во ...
сите 56 | | | веќе видена

Клиниката за хируршки болеси Св. Наум Охридски во Скопје минатата среда два часа останала без струја, па пациентите во тоа време биле препраќани во други ...
сите 12 | | | веќе видена

Град Скопје ќе ги награди ракометарите на Вардар со 6 милиони денари за освоената титула во Лигата на шампиони, а дочекот на Плоштад Македонија, организиран во ...
сите 132 | | | веќе видена

Депонијата крај Картон Маало на обиколницата над Битола никако да ѝ се најде чаре. Ѓубре и секаков вид отпад се прелева на магистралниот пат, но никоја од ...
сите 9 | | | веќе видена

Две возила се искршени синоќа, за време на прославата во центарот на Скопје, по победата на ракометарите на Вардар во финалето на Лигата на шампиони. Од ...
сите 70 | | | веќе видена

Сингапурската војска испрати два борбени авиона да придружуваат патнички авион по дојава дека во него има бомба, за подоцна да биде утврдено дека станува збор ...
сите 5 | | | веќе видена

Краткометражната анимација „Една“ на Вик Митевски ја доби наградата од жирито на филмскиот фестивал во Краков за најдобар европски краткометражен филм и со тоа ...
сите 9 | | | веќе видена

Голем дел од интернетот беше паднат повеќе од еден час, со прекини низ целиот свет, најмногу поради проблеми на Гугл. Во прекин беа веб страниците на Јутјуб и ...
сите 21 | | | веќе видена

Илјадници граѓани се собраа на плоштадот Македонија во Скопје да ја прослават втората европска титула на ракометниот клуб Вардар. Ракометарите на Вардар ...
сите 11 | | | веќе видена

Не влегов во политиката, како што би рекле струмичани „ај глеј си го раатот”, не влегов за да си го гледам раатот, рече премиерот Зоран Заев, во обраќање на ...
| | веќе видена

Пехарот на Лигата на шампионите се враќа во Македонија по две години, а Скопје ја очекува нова луда прослава. Ракометарите на Вардар по вторпат ја освоија ...
сите 249 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг попладнево слета на Меѓународниот аеродром Скопје за утрешниот состанок на Северноатлантскиот совет со Комитет за ...
сите 154 | | | веќе видена

Осумтемина планинари кои исчезнаа на Хималаи не се лоцирани во првичната хеликоптерска потрага и сè помали се надежите дека ќе бидат пронајдени. Два индиски ...
сите 8 | | | веќе видена

На атлетската манифестасција „Охрид трчаТ“ што денес се одржа низ улиците на Охрид на десеткилометарската патека победници се најдобриот македонски атлетичар ...
сите 6 | | | веќе видена

По пласманот на ракометарите на Вардар во финалето на Лигата на шампиони, Град Скопје денеска на Плоштадот Македонија ќе организира заедничко гледање на ...
сите 66 | | | веќе видена

На стартот на својата прва полна сезона како тренер на Ливерпул во октомври 2015, Јирген Клоп предвиде дека ќе освои една титула во наредните четири години. ...
сите 45 | | | веќе видена

next