Сакам да кажам

Сопственик на бордели и ѕвезда на реално шоу освои место во државното собрание на Невада неполн месец откако почина. Денис Хоф, кој држеше неколку легални ...
сите 19 | | | веќе видена

По над 700 бомби пуштени досега во случајот на СЈО „Титаник“ за тешки изборни нерегуларности, во кој се обвинети Никола Груевски, Миле Јанакиески и уште 19 ...
сите 43 | | | веќе видена

Општина Охрид за нецела година откако дојде новата локална власт го намалила долгот кон разните доверители за над 100 милиони денари, но градот не може сам ...
сите 15 | | | веќе видена

Општина Центар ги урна бараки кои се наоѓаат кај паркингот спроти хотелот „Холидеј ин“. Бараките се урнати оти земјиштето на кое се наоѓаат е приватна ...
сите 14 | | | веќе видена

Со 5 гласа „за“, Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања донесе одлука да му предложи на Собранието да гласа за одземање на мандатот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Обвинетиот Миле Јанакиески му се жали на соговорник дека некоја директорка била ненормална оти не можела да дојде да координира деца без родители да гласаат со ...
сите 21 | | | веќе видена

Непосредно пред вториот круг гласање на локалните избори во 2013 година, обвинетиот за пет кривични дела во големиот случај на СЈО „Титаник“, Миле Јанакиески, ...
сите 24 | | | веќе видена

Во борбата помеѓу демократите и републиканците за местата во Сенатот и Претставничкиот дом, неколку избрани кандидати засекогаш ќе го сменат изгледот на ...
сите 159 | | | веќе видена

Сите колеги со кои се советувал сведокот Ѓорѓи Лазаревски, свиркачот кој ги изнесе дисковите со илјадници нелегално прислушувани разговори во УБК, откако тајно ...
сите 3 | | | веќе видена

Демократите ја презедоа контролата врз Претставничкиот дом по изборите за американскиот Конгрес, кои беа сфатени како своевиден референдум за досегашното ...
сите 159 | | | веќе видена

Правосудниот систем, безбедносните разузнавачките служби, реформа на јавната администрација, борба против корупцијата се областите на кои е фокусирана владата ...
сите 29 | | | веќе видена

Поскапе зонското паркирање во Дебар Маало, Капиштец и Буњаковец. Од вчера еден час паркирање на зонските паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Паркинзи Општина ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата со меомрандум ќе побара од Грција да го отвори граничниот премин Маркова нога меѓу Република Македонија Република Грција. “Отворањето на граничниот ...
сите 107 | | | веќе видена

Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски на денешното судење за „Тврдина-Таргет” објасни како со колегата од УБК Ѕвонко Костовски ги ваделе податоците за нелегалното ...
сите 13 | | | веќе видена

Бизнисмените и министерот за финансии Драган Тевдовски на денешната вонредна седница на Управниот одбор на Стопанската комора дебатираат за усогласување на ...
сите 34 | | | веќе видена

Општина Куманово покрена иницијатива евроамбасадорот Самуил Жбогар да стане почесен граѓанин. Признанието ќе му биде доделена на Денот на ослободување на ...
сите 15 | | | веќе видена

Со логовите од прислушувањето кои што ги чувал Ѓорѓи Лазаревски, сведок на денешниот судски процес за предмет на СЈО „Тврдина-Таргет“, тој рече дека се ...
сите 52 | | | веќе видена

Во 2006 година кога доаѓа новото раководство во УБК на чело со обвинетиот за масовното нелегално прислушување, Сашо Мијалков, не постоеше закон за следење на ...
сите 69 | | | веќе видена

next