Сакам да кажам

Пратеничката на СДСМ Фросина Ременски-Ташевски, која е почесен претседател на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски-Боки 13, денеска три часа беше на распит ...
сите 161 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието Фросина Ташевска-Ременски пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција да сведочи во големата истрага ...
сите 222 | | | веќе видена

Новото основно училиште „Киро Глигоров“ денеска беше свечено пуштено во употреба. По половина век Општина Центар доби ново училиште, кое ќе биде прво во кое ќе ...
сите 31 | | | веќе видена

Можноста граѓаните со доплата да изберат лекар-специјалист кој ќе ги лекува, или ќе го води хируршкиот тим за операции, надвор од работното време, во ...
сите 122 | | | веќе видена

Откако њујоршките власти во јуни, среде најголемата епидемија на мали сипаници од 1992 година, ја укинаа можноста за невакцинирање од верски причини, ...
сите 62 | | | веќе видена

Григор Димитров го елиминираше петкратниот шампион Роже Федерер во четвртфиналето на Отвореното првенство на САД, откако во трилер-меч го совлада со 3:6, 6:4, ...
сите 240 | | | веќе видена

Адвокатот Стеван Павлески, кој дојде на распит со осомничената Специјална обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал, а потоа ја ...
сите 1456 | | | веќе видена

Опозицијата во британскиот парламент, потпомогната од пратеници од владејачката Конзервативна партија, ја порази владата во првата фаза од нејзиниот обид да ...
сите 466 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот што денеска го усвои Владата, предвидени се повеќе средства за активни мерки за вработување, за субвенционирање на придонесите за ...
сите 230 | | | веќе видена

Борис Џонсон го загуби мнозинството во британскиот парламент откако пратеникот Филип Ли премина во редовите на Либералните демократи во пресрет на гласањето за ...
сите 501 | | | веќе видена

Актерот Висар Вишка е поставен за в. д. директор на Гостиварскиот театар, вели Министерството за култура за САКАМДАКАЖАМ.МК. Вишка, кој изминативе години глуми ...
сите 10 | | | веќе видена

Преговарачите од СДСМ, предводени од министерката за правда Рената Дескоска, во петокот постигнале начелен став со колегите од ВМРО-ДПМНЕ, почнатите истраги од ...
сите 561 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник од НСДП Љубомир Јосифовски е во полиција на распит по налог на јавен обвинител од Скопје, откако бил откриен од ИТ инженерите во Централен ...
сите 19 | | | веќе видена

Илија Димовски, претседател на Комисијата за избори и именувања, за в четврток закажа седница на комисијата на која ќе се разгледува извештајот на Советот на ...
сите 756 | | | веќе видена

Работното време на кафулињата и кафеаните цела година да биде до 1 часот, а не само за време на распустот на учениците, бараат угостителите од Министерството ...
сите 11 | | | веќе видена

10,8 милиони евра можат да добијат општините од Министерството за труд и социјална политика ако направат проекти за ранливи категории на граѓани. Од ...
сите 13 | | | веќе видена

По Лила Филиповска, во Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска дојде битолскиот бизнисмен Силјан Мицевски да сведочи во „Рекет“. Како што ...
сите 200 | | | веќе видена

Поради големиот пожар кој минатиот понеделник ја зафати околината на Велес, жителите на градот во ноќните часови дишеа чад. Густиот чад предизвикан од ...
сите 2 | | | веќе видена

Здружението на рекреативни риболовци „Рибарски приказни“ од Скопје ќе организира Миниолимпијада во риболов во чест на неодамна починатиот актер Ванчо ...
сите 3 | | | веќе видена

next