Сакам да кажам

Само пет детални урбанистички планови донесе Општина Центар за речиси три години откако беше воведен мораториумот за градба. Со одлука на Советот на Општина ...
сите 34 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација доц. д-р Маја Мојсова Мијовска рече дека започнале проект за отворање на Банка за ткива и коски и тој треба да се ...
сите 8 | | | веќе видена

Честите поплаки на граѓаните за дивеењето на некои возачи по градските улици и на патиштата ја подигнаа мобилноста на полицијата за уште повеќе да ги засили ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче потврди дека една докторка од Клиниката за инфективни болести си дала отказ и планира да замине во приватна болница, како ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека сега секој граѓанин е сам свој инспектор и полицаец и мора да се придржува до препораката на Комисијата за ...
сите 143 | | | веќе видена

По приемот на Инфективната клиника на пратеникот Исмаил Јахоски од ДУИ, позитивен на ковид-19, претседателот на Собранието Талат Џафери итно сабајлево се јавил ...
сите 248 | | | веќе видена

Најголем дел од Британците кои имаат ковид-19 или имале контакт со позитивен не се самоизолираат во целост и покрај зголемениот број случаи во земјата, покажа ...
сите 16 | | | веќе видена

Ерменија и Азербејџан се согласија на привремено примирје во конфликтот во спорниот регион Нагорно-Карабах. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ...
сите 210 | | | веќе видена

Од денес до понеделник попладне поради градежни работи затворена за сообраќај ќе биде крстосницата кај Собранието односно меѓу улиците 11 Октомври и Даме ...
сите 41 | | | веќе видена

1 Излегува Венко Филипче и кажува дека четири болници во државата веќе немаат слободни кревети за болни од ковид-19 и дека Инфективната клиника во Скопје ...
сите 26 | | | веќе видена

Граѓаните треба да ги скенираат сметките во рок од три дена од нивното издавање за време на претстојниот викендот без ДДВ, а парите ќе им бидат вратени до ...
сите 169 | | | веќе видена

Медицинска сестра со патолошка бременост е меѓу шесте медицински сестри од Здравствениот дом од Битола кои по судска одлука останаа без работа, па таа со ...
сите 13 | | | веќе видена

Иницијативата „Доста е“ по деветти пат протестираше против зголемувањето на цената на електричната енергија во Тетово. Протестот овој пат се одвиваше по ...
сите 7 | | | веќе видена

Единствениот неврохирург од Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“, д-р Слободан Дамјановски дал отказ од болницата, а шефицата на Инфективното одделение, ...
сите 171 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов му кажа на македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи дека би било грев пред историјата ако Бугарија и Северна ...
сите 485 | | | веќе видена

next