Сакам да кажам

Лидерите на Европската Унија вчера, на првиот ден на самитот во Брисел, не успеаја да донесат одлука за почнување пристапни преговори со Северна Македонија и ...
сите 69 | | | веќе видена

Лицата со инвалидитет ќе влегуваат во општинската зграда во Охрид со посебен хидрауличен лифт. Ова е предвидено со проектот „Полесен пристап за подобри ...
| | веќе видена

„Врба“, шестиот долгометражен филм на најнаградуваниот македонски режисер Милчо Манчевски, утревечер ќе има светска премиера на 14. Филмски фестивал во Рим, ...
сите 61 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на предвремени избори и најави „последна пресметка“ со власта, од партиската трибина во Гевгелија. ...
сите 149 | | | веќе видена

Турција се согласи да ја прекине офанзивата против Курдите во северна Сирија, објави американскиот потпретседател Мајк Пенс, кој денеска во Анкара се сретна со ...
сите 375 | | | веќе видена

Законската можност да се продолжи работниот однос по навршување на старосната граница за пензионирање ќе се ограничи и ќе важи и за јавниот и за приватниот ...
сите 37 | | | веќе видена

175.533 граѓани пријавиле дека се иселиле од земјава, според податоците кои го добило Министерството за информатичко општество и администрација при изработка ...
сите 11 | | | веќе видена

Образованието е иднината на 21.век и ниту едно девојче не смее да отсуствува од настава за време на менструација поради несоодветни хигиенски услови, рече ...
сите 4 | | | веќе видена

„Единствените кои повеќе се грижат за иднината на Владата отколку за иднината на државата, се оние коишто не донесоа во ситуација после 14 години од ...
сите 19 | | | веќе видена

Се прават последни дипломатски напори Македонија да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ, кажа претседателот Стево Пендаровски, од прославата на Денот ...
сите 23 | | | веќе видена

Реџеп Таип Ердоган го фрлил во ѓубре писмото што му го испратил Доналд Трамп, во кое го советува да биде паметен и да не почнува офанзива против Курдите во ...
сите 511 | | | веќе видена

Босанскиот пејач Дино Мерлин ќе пее на Плоштадот Македонија во Скопје на дочекот на Нова година. Градоначалникот Петре Шилегов и Дино Мерлин денеска на ...
сите 17 | | | веќе видена

Дичо Зограф за 30-тина години активен твореќки век има насликано икони како за 200 години, рекоа академик Таки Фити и архиепископот охридски и македонски г. г. ...
сите 4 | | | веќе видена

Британските и европските преговарачки тимови постигнале договор за брегзит во пресрет на Самитот на Европската Унија во Брисел. „Направивме нов одличен договор ...
сите 352 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел пред заминување за Брисел во четврток наутро ќе има обраќање до Бундестагот, што е редовна пракса пред секој самит на ЕУ. ...
сите 303 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел уште еднаш истакна дека на Северна Македонија и Албанија треба да им се даде датум за почеток на преговори со Европската ...
сите 152 | | | веќе видена

Лондонската подземна железница привремено запре со сообраќај откако демонстрантите против климатски промени се качија на возовите. Две линии беа погодени од ...
сите 14 | | | веќе видена

Општина Чаир не дала никаква дозвола за градежни работи за промена на надворешниот изглед на локалот „Менада“. Деновиве објектот е покриен со платно на кое е ...
сите 4 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан ги повика лидерите на ЕУ да донесат одлука за отворање пристапни преговори со Северна Македонија, зашто ако не дадат зелено светло на ...
сите 324 | | | веќе видена

next