Сакам да кажам

Луис Хамилтон дојде на чекор до рекордот на Михаел Шумахер откако ја освои шестата титула во Светското првенство во Формула 1. Британецот стана вториот ...
сите 35 | | | веќе видена

Околу 300 гости во свингерски клуб во близина на германскиот град Келн беа евакуирани откако се вклучи алармот за јаглерод моноксид во саботата вечер, соопшти ...
сите 6 | | | веќе видена

„Аирбнб“ објави дека ќе забрани изнајмување простор за правење забави откако пет лица беа убиени во пукањето во дом во Калифорнија изнајмен преку компанијата. ...
сите 3 | | | веќе видена

„Врба“ на Милчо Манчевски е отелотворение на стихот на Блаже Конески, најженскиот од сите поети: „Смела исправеност на девојки кои не се плашат од своите ...
сите 31 | | | веќе видена

Претседателот на Франција Емануел Макрон му се јавил на бугарскиот премиер Бојко Борисов за да му каже дека не бил правилно пренесен во интервју на ...
сите 27 | | | веќе видена

Високите температури го преполовуваат градинарското производство во струмичкиот регион, иако земјоделците применуваат нови сортни семиња на култури кои се ...
сите 11 | | | веќе видена

Книгата „Сините хоризонти на таткото и синот Трајковиќ” на пилотот и публицист Ѓорги Чачкиров беше промовирана неделава во хотелот „Холидеј ин”. Во ова свое ...
сите 3 | | | веќе видена

Источногерманскиот град Дрезден прогласи вонредна состојба со нацизмот, велејќи дека има сериозен проблем со крајната десница. Главниот град на Саксонија долго ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако од денес се вгради плински уред во возилата ќе може да се добие субвенција од Министерството за економија во висина од 50 отсто од цената, но не повеќе од ...
сите 51 | | | веќе видена

Во големото корито на реката Вардар во Скопје ќе се садат дрвја кои ќе бидат високи 14 метри. Градоначалникот Петре Шилегов на отчетот за двегодишното работење ...
сите 3 | | | веќе видена

Публиката на полната сала во Филхармонијата синоќа рипна од столчињата веднаш по шпицата на филмот „Врба“ на Милчо Манчевски, за со долг стоечки аплауз и ...
сите 47 | | | веќе видена

Сите 39 луѓе кои минатата недела беа пронајдени мртви во камион во Англија биле државјани на Виетнам, објави полицијата. Жртвите беа пронајдени во ...
сите 111 | | | веќе видена

Силната терапија со седативи и антидепресиви која тим на Народниот правобранител при посетата на Воспитно-поправниот (ВП) дом „Тетово“ утврдил дека им се дава ...
сите 10 | | | веќе видена

1 Владата го стави во мирување на три години прогресивниот данок на доход. Шуќур им текна. Оти така како што беше смислен, прогресивно ги оданочуваше само тие ...
сите 22 | | | веќе видена

Прогресивниот данок на доход, данокот на доход од камати на депозити и данокот на капитални добивки од хартии од вредност од следната година се ставаат во ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави зајакнати контроли на државните инспекторати, а заедно со инспекторите од општините ќе има и по еден ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Иван Џолев денеска ги одбрани судиите кои поради истек на 90 дена без ефективно судење на предметите на СЈО, ги вратија ...
сите 13 | | | веќе видена

Државата не смее да остане без Парламент за да не може да се ратификува Протоколот за членство во НАТО, кажа премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на ...
сите 89 | | | веќе видена

Џон Вотерс ќе добие Златен Александар за животно дело Култниот американски автор Џон Вотерс ќе добие Златен Александар за животно дело на 60. филмски фестивал ...
сите 8 | | | веќе видена

next