Сакам да кажам

Суспендираниот судија од Управниот суд Мустафа Шахини, на негово барање, си доби продолжување на мандатот како судија, иако имунитетот му е одземен. Тој е ...
сите 144 | | | веќе видена

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ кои една недела го чистат магистралниот пат Охрид-Свети Наум, собраа околу 300 вреќи ѓубре, фрлено од несовесни возачи. На ...
сите 11 | | | веќе видена

Родителите на децата од основното училиште „Ацо Шопов“ од скопската населба Радишани, половина час ја бликираа улицата Радишанска, барајќи итни мерки за ...
сите 19 | | | веќе видена

Апелационата судијка од организиран криминал Цветанка Периќ е избрана за судија во Врховниот суд. Периќ е ново име во кривичниот оддел во Врховниот суд, каде ...
сите 144 | | | веќе видена

Раул Гонсалес, шпанскиот тренер кој ги одведе ракометарите на Вардар до првата титула во Лигата на шампионите, беше гостин на приемот што македонската амбасада ...
сите 95 | | | веќе видена

Јапонија ќе мора да ја фрла радиоактивната вода од уништената нуклеарна централа во Фукушима во Тихи Океан бидејќи нема веќе каде да ја складира, изјави ...
сите 15 | | | веќе видена

На лидерската средба што е закажана за вечерва во 20 часот во Собранието, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе бара предвремени парламентарни избори за ...
сите 284 | | | веќе видена

Петнеделната суспензија на британскиот парламент и официјално почна денеска, откако пратениците го спречија и вториот обид на премиерот Борис Џонсон да свика ...
сите 296 | | | веќе видена

Рафаел Надал се доближи на чекор до рекордот на Роже Федерер, откако по четврти пат го освои Отвореното првенство на САД, враќајќи се по голем пресврт на Данил ...
сите 107 | | | веќе видена

Обвинителките на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска го претставуваат ова обвинителство на денешната централна свеченост за ...
сите 284 | | | веќе видена

Родителите на децата од основното училиште „Ацо Шопов“ во скопската населба Радишани, утре половина час ќе ја блокираат улицата Радишанска, откако на 5 ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерот за животна средина Насер Нуредини ги повика граѓаните и институциите да се приклучат на мисијата на неговото министерство „Јас не загадувам“, да ...
сите 16 | | | веќе видена

Попладнево силно невреме ги зафати тетовските села Варвара и Лешок. Невремето проследено со силен дожд и град предизвика големи штети врз градините и ...
сите 32 | | | веќе видена

Драмскиот писател и поет за деца и возрасни Васил Пујовски почина денес на 72 години. Пујовски е роден на 2 октомври 1946 во Д’мбени, Костурско, со потекло од ...
сите 14 | | | веќе видена

Четириесетина актери од земјава, но и од Хрватска и Бугарија ќе бидат дел од Фестивалот за камерен театар ,„Ристо Шишков“ во Струмица и ќе конкурираат за ...
сите 73 | | | веќе видена

На прославата на Денот на независноста – 8 Септември во Градскиот парк во Скопје, премиерот Зоран Заев рече дека најголемите проблеми се зад нас откако ...
сите 200 | | | веќе видена

next