Сакам да кажам

На судскиот процес „ТНТ“ пак не дојде обвинетиот Тони Трајковски кој извади уверение од докторката од Психијатрија Викторија Вујовиќ дека поради физички напад ...
сите 50 | | | веќе видена

„Малмкрог“, новиот филм на еден од најреномираните романски режисери Кристи Пују во кој македонски копродуцент е „Сестри и брат Митевски“, ќе ја отвори новата ...
сите 23 | | | веќе видена

На тротоарот кај новоформираниот кружен тек во Велес, близу мостот Гемиџии, се поставија нови сообраќајни знаци. Но, истите предизвикаа реакции кај велешани ...
сите 10 | | | веќе видена

Поништувањето на Договорот од Преспа како што најавува Христијан Мицкоски, ќе ја врати земјава 25 години наназад, укинување на членството во НАТО и без ...
сите 107 | | | веќе видена

Со различни податоци за посетеноста на Народниот театар од Битола излегоа матичната институција и Државниот завод за статистика. Според податоците од Заводот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Принцот Хари кажа дека е тажен што мораше да се повлече од своите кралски должности, но и додаде дека немало друго решение, бидејќи се водел од срцето. Во ...
сите 124 | | | веќе видена

Општина Дојран планира да потпише договор за јавно-приватно партнерство за комуналните услуги водовод и канализација, но пред тоа ќе организира референдум, за ...
сите 13 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел објави дека земјите кои имаат интереси во долгогодишниот конфликт во Либија се согласија да се почитува ембаргото за увоз ...
сите 56 | | | веќе видена

Најбогатата жена во Африка го стекнала своето богатство преку корупција и експлоатирање на сопствената земја, се дознава од новообјавени документи. Според нив, ...
сите 9 | | | веќе видена

За два месеца ќе биде готов пешачкиот мост на кејот на реката Вардар во центарот на Скопје на кој требаше да стои панорамското тркало. Мостот почна да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Директорот на депонијата „Дрисла“ Горан Ангелов преку негова фирма во Бугарија „Блацион“ ООД извршила увоз на 25 контејнери опасен отпад од Италија, пишуваат ...
сите 217 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит биле евакуирани од париски театар откако десетици демонстранти се обиделе да влезат внатре. ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовецот Елмир Мустафаи стана првиот ревизор за безбедност на патиштата во Македонија. Мустафаи е магистер по сообраќај, транспортно планирање и инженерство, ...
сите 2 | | | веќе видена

Принцот Хари и неговата сопруга Меган веќе нема да ги користат нивните кралски титули, односно нема веќе да им се обраќаат со нивното кралско височество и нема ...
сите 147 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 209 | | | веќе видена

По три децении конечно почна чистењето на колекторот за заштита на Охридското езеро од отпадни води. Вработените од филијалата на хрватската фирма „Инд Еко“ од ...
сите 4 | | | веќе видена

Холивудската ѕвезда Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер за македонскиот документарец „Медена земја“ напиша: „Колку совршен филм за овој ...
сите 10 | | | веќе видена

Да се распише конкурс за тоа какви содржини ќе се предвидат со новиот Детален урбанистички план (ДУП) за просторот на поранешната фабрика „Треска“ во Општина ...
сите 8 | | | веќе видена

Бројката на луѓе заразени со мистериозниот вирус што се појави во Кина е далеку поголема од она што е прикажано во официјалните бројки, велат научници. Засега ...
сите 643 | | | веќе видена

Центарот на културата „Ацо Шопов“ во Штип со години нема греење затоа што се украдени радијаторите, вели еден од вработените во Центарот, драматургот Трајче ...
сите 28 | | | веќе видена

next