Сакам да кажам

Локализиран е пожарот на депонијата за комунален смет Мегленци кај Битола. Дождот кој попладнево заврна во Битолскиот Регион и повеќечасовната акција за ...
сите 13 | | | веќе видена

По премиерот Зоран Заев, од лидерската средба во Клубот на пратеници излезе и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој рече дека се надоврзува на изјавата ...
сите 189 | | | веќе видена

На денешната лидерска средба прифатено е барањето на ВМРО-ДПМНЕ пред избори да биде формирана техничка влада, според Пржинскиот договор. „Прифативме законски ...
сите 310 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас оформи предмет за евентуалните злоупотреби при доделувањето грантови од ...
сите 260 | | | веќе видена

Салата „Гемиџии“ во Велес и натаму не може да се користи за меѓународни натпревари во екипните спортови. Неодамна ја посетил комесарот за натпревари на ...
сите 2 | | | веќе видена

Од вчера попладне гори депонијата Мегленци каде Битола го одлага комуналниот смет. Огнот досега зафатил два хектари од ѓубриштето, па црни облаци од чад се ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерството за здравство го поништи тендерот за набавка на тестови и реагенси за крвни анализи вреден 35 милиони евра, кој е дел од проектот за ...
сите 43 | | | веќе видена

„Вака веќе не може. Преку глава ми е и од полиција и инспектори. Ќе земам и приколкава со лубеници ќе ја врлам во река. Не знам што друго да направам бидејќи ...
сите 12 | | | веќе видена

Асфалтот со кој се крпат дупките и се асфалтираат улиците низ Скопје се прави во асфалтната база на ЈП„Улици и патишта“ која е стара 50 години. Базата која се ...
сите 3 | | | веќе видена

Во скусен состав од четворица партиски лидери, како што сака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, со премиерот Зоран Заев (СДСМ), Али Ахмети (ДУИ) ...
сите 231 | | | веќе видена

Со враќањето на буквите од пораката на Јосип Броз Тито на источната страна на Музејот на град Скопје, вечерва во 20 часот ќе почне одбележувањето на ...
сите 47 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев ги повика косопствениците на неговите фирми да ја преиспитаат одлуката за аплицирање на мерките од Планот за ...
сите 126 | | | веќе видена

Никој на нашите соседи не може да им го одземе правото да се нарекуваат Македонци, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас во интервјуто за ...
сите 6 | | | веќе видена

‘Подај ми рака и биди ми другар’, ‘Поместуваме планини заедно’,’Сите сме исти’, беа пораките на „Штафетата на еднаквоста“ во Струмица, што ја организираше ...
сите 8 | | | веќе видена

Поместени се стрелките на часовникот на Музејот на град Скопје, кои престаа да работат по катастрофалниот земјотрес на 26 јули 1963. Наместо 5.17 часот, ...
сите 159 | | | веќе видена

Ако не биде постигната заштеда на тендерот за набавка на реагенси за крвни анализи вреден 35 милион евра и ако е утврди дека документацијата не е во ред, ...
сите 89 | | | веќе видена

Тројца загинаа во сообраќајна несреќа што денеска околу пладне се случи на железничкиот премин во кумановското селото Романовце. Неофицијално, во несреќата ...
сите 133 | | | веќе видена

next