Сакам да кажам

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби Милена Стевановиќ вели дека на клиниката веќе имаат сериозен број на починати пациенти од ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека засега не се планира враќање на рестриктивните мерки бидејќи овој бран на заболени од КОВИД-19 настанал кога ...
сите 393 | | | веќе видена

Запрена е изградбата на железничката пругата Куманово – Бељаковце, дел од Коридорот 8 кон Бугарија, откако фирмите ја повлекле механизацијата и си го собрале ...
сите 56 | | | веќе видена

Приватните болници „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“ во Скопје ги понудиле своите медицински персонали и капацитети за лекување на пациенти со КОВИД-19, ...
сите 390 | | | веќе видена

И покрај бројните предупредувања од Центарот за јавно здравје од Тетово и другите локални и државни институции, тетовци малку се придржуваат до мерките за ...
сите 219 | | | веќе видена

Медицинска сестра од Одделот за неонатологија при Штипската клиничка болница за детски болести е позитивна на коронавирус поради што таа е под посебна ...
сите 176 | | | веќе видена

Сите лица кои Министерството за здравство ги води како починати од КОВИД-19 не треба да бидат дел од официјалната статистика, затоа што за многумина не може да ...
сите 3 | | | веќе видена

Народниот правобранител, имајќи ги предвид сознанијата дека дел од училиштата во државата им наплаќаат на учениците за издавање на свидетелство за завршено ...
сите 154 | | | веќе видена

На странците кои само транзитираат низ Република Северна Македонија, властите им даваат вкупно 5 часа да стигнат од еден и да ја напуштат државата на друг ...
сите 71 | | | веќе видена

Грција во понеделникот им дозволи на борделите да продолжат со работа, но ќе мора да се почитуваат некои строги правила. Муштериите ќе смеат да се задржат ...
сите 14 | | | веќе видена

Ако грешката со фотографијата од германското езеро Кенигсе е намерна, ќе има одговорност, кажа министерот за економија Крешник Бектеши, по лапсузот направен на ...
сите 18 | | | веќе видена

А встралија најверојатно нема да ги отвори границите за странските патници до следната година, но размислува да ги олесни правилата за влез за студентите и ...
сите 8 | | | веќе видена

Град Скопје денеска почна со уредување на кејот од левата страна на реката Вардар, кој е неуреден, запуштен, неосветлен, без велосипедска патека и рекреативни ...
сите 15 | | | веќе видена

КОВИД-19 може да ги остави белите дробови на пациентот во целосно непрепознатлива состојба, изјави италијански експерт по кардиоваскуларни науки во излагањето ...
сите 45 | | | веќе видена

Велешките екологисти реагираат на еко-инцидент от од неделата кога истече мазут од фабриката за масло „Благој Ѓорев“ и потоа заврши во Вардар. Еколошкото ...
сите 13 | | | веќе видена

Заборавеното и разурнато училиште „Димитар Влахов“ во преспанското село Љубојно ќе се обнови и ќе стане Центар за промоција на македонскиот јазик. На 15 ...
сите 134 | | | веќе видена

Посебен дезинфекциски тунел е поставен за да го заштити Владимир Путин од пренесување на коронавирусот. Секој што сака да го посети Путин во неговата ...
сите 42 | | | веќе видена

Околу 800 текстилни работници во седумте затворени фабрики, по двонеделниот карантин и самоизолација почнаа постепено да се враќаат на работа. Од 800 брисови ...
сите 111 | | | веќе видена

next