Сакам да кажам

Предметот „Талир”, рекордер по одложени рочишта, поради кој е замрзнат целиот имот на партијата ВМРО-ДПМНЕ поради незаконско финансирање и перење пари во износ ...
сите 31 | | | веќе видена

Универзитетот Оксфорд и британската фармацевтска компанија „АстроЗенека“ привремено го прекинаа завршното тестирање на својата вакцина против ковид-19, која ...
сите 171 | | | веќе видена

Велешанецот Р. Д. доби условна затворска казна поради тоа што правел свадба во период кога тоа било забранета поради коронавирусот. Пресудата која не е ...
сите 37 | | | веќе видена

По пауза од седум месеци, над 14 илјади деца од денес се враќаат во градинките, со почитување на строги протоколи за заштита од ковид-19. На денешниот старт, ...
сите 79 | | | веќе видена

Еден пожарникар е полесно повреден во пожарот кој утрово изби во зградата на стара „Комерцијална банка“ во Скопје, каде сега е сместен Инспекторатот за животна ...
сите 75 | | | веќе видена

Ја извадивме државата на прав пат и сега почнуваме да чекориме по европскиот пат, рече премиерот Зоран Заев на прославата на Денот на независноста – 8 ...
сите 10 | | | веќе видена

На 27 јуни, Т. С. роден во Клиничкиот центар во Скопје пред 18 години стана полнолетен граѓанин, ама не може да добие лична карта бидејќи нема матичен број и ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешната зграда на Комерцијална банка на кејот на Вардар во Скопје утрово ја зафати пожар, во делот каде што се сместени државни институции. Пожарот ...
сите 88 | | | веќе видена

Град Скопје го раскина договорот за проектирање на тунелите под Кале со турската фирма „Мега инженеринг консалтинг АД“ бидејќи не ги испочитувале роковите за ...
сите 42 | | | веќе видена

Завршното клиничко тестирање на можната вакцина против ковид-19 што ја развиваат Универзитетот Оксфорд и фармацевтската компанија „АстроЗенека“ привремено е ...
сите 253 | | | веќе видена

55-годишниот лекар Бошко Илиев од Кавадарци по повод Денот на независноста на Македонија ја преплива брана Турија кај Струмичко. Специјалистот по спортска ...
сите 9 | | | веќе видена

За 24 часа починаа 8 лица по компликации од ковид-19, а од 1.384 тестови има 99 нови заболени, сооошти Министерството за здравство. Починаа два пациенти од ...
сите 483 | | | веќе видена

Град Скопје не се откажува од најавата за уривање на две од трите галии во реката Вардар, во центарот на градот. Градоначалникот Петре Шилегов вели дека ...
сите 24 | | | веќе видена

Град Скопје денеска почна со реконструкција на улицата Македонско-Косовска бригада во Општина Чаир, на потегот од крстосницата со булеварот Никола Карев до ...
сите 69 | | | веќе видена

Една од водечките белоруски опозиционерки Марија Колесникова е приведена на границата со Украина, ден откако исчезна во Минск. Белоруските власти кажаа дека ...
сите 187 | | | веќе видена

Заврши изведбата на првата велосипедска патека на скопската планина Водно. Деновиве треба да биде поставена вертикална сигнализација и, како што велат од Град ...
сите 15 | | | веќе видена

Заврши огласот на Општина Тетово за субвенционирање клима уреди. Тетовци оставија 1.500 стари печки и шпорети на дрва на просторот на ЈКП во РЕ „Паркови и ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонската економија се намали за 12,7 отсто во вториот квартал од годината, соопшти Државниот завод за статистика. Станува збор за месеците април, мај и ...
сите 58 | | | веќе видена

Тетовецот Драган Стојчевски е прогласен за балкански првак во бодибилдинг и фитнес во категоријата „Мастер физик“ на шампионатот што се одржа овој викенд во ...
сите 2 | | | веќе видена

next