Сакам да кажам

Ивица Вучевски, сега виш инспектор во Бирото за јавна безбедност, а за време на петкратното убиство на 12.04.2012 кај Смиљковско езеро началник на единица за ...
сите 36 | | | веќе видена

Основниот суд Охрид му изрече мерка притвор од 30 дена, прифаќајќи го предлогот на Основното јавно обвинителство Охрид, кое вчера му поднесе обвинение на ...
сите 33 | | | веќе видена

Директорите на најголемите европски филмски фестивали се собраа на синоќешното отворање на Венецискиот фестивал, како знак на солидарност за индустријата која ...
сите 12 | | | веќе видена

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) побарал од здравствените власти во сите 50 сојузни држави да бидат подготвени за дистрибуција на ...
сите 165 | | | веќе видена

Брод со 43-член екипаж кој превезувал речиси 6.000 говеда од Нов Зеланд во Кина се превртел и исчезнал за време на големо невреме во Источнокинеското Море и ...
сите 9 | | | веќе видена

Последните три дена Центар за јавно здравје Скопје има земено 395 брисеви за тестови за коронавирус, а за месец август таа бројка е 4.675, велат од Центарот. ...
сите 2 | | | веќе видена

„Алкалоид АД Скопје“ донираше 10.500.000 денари (170.000 евра) на Општа болница со проширена дејност во Кавадарци, комплетно опремувајќи го Интерниот оддел за ...
сите 48 | | | веќе видена

Рускиот опозиционер Алексеј Навални бил отруен со новичок, објави германската влада. Тој беше префрлен на лекување во Германија на 22 август, откако два дена ...
сите 217 | | | веќе видена

Институциите во културата кои се подготвени веднаш ќе ја добијат јулската плата, рече министерската за култура Ирена Стефоска, по денешната средба во ...
сите 8 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Бесправно градење, соопшти ...
сите 107 | | | веќе видена

Привршува санацијата на карпата Цуцка и на свлечиштото на влезот во Велес од правец на Градско. Таа започна во средина на април, а изведувачот најавува дека до ...
сите 5 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе обвинение против Нефи Усеини и неговиот брат за тепачката на 18 август пред хотел во Охрид. Обвинетите се товарат ...
сите 49 | | | веќе видена

Писателот и публицист Васил Тоциновски е годинешен добитник на наградата „Коле Неделковски“, која се доделува за животно дело од Клубот на писатели „Коста ...
сите 4 | | | веќе видена

Град Скопје почна со реконструкција на улицата Џон Кенеди во Општината Чаир. Покрај реконструкција на коловозот на потегот од булеварот Македонско-косовска ...
сите 65 | | | веќе видена

Викенд без ДДВ во продавниците ќе има, но кога не се знае. Од Владата велат дека оваа економска мерка ќе се реализира кога ќе заврши законската процедура и се ...
сите 126 | | | веќе видена

Невладината организација „ Еко-свест “ најстрого ги осудува последните случувања со катастрофалното уништување на реките во државава за изградба на мали ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако утринава јавното претпријатие „Македонија пат“ почна со рушењето на дивоградбата кај „Мавровка“ по налог на Владата, прес-конференција пред објектот ...
сите 75 | | | веќе видена

За 20,6% во однос на претходната недела е намален бројот на нови позитивни случаи на ковид-19 во периодот од 24 до 30 август, или регистрирани се 666 нови ...
сите 230 | | | веќе видена

next