Сакам да кажам

Повеќе од милион луѓе се потпишале на петиција со која се бара поништување на одлуката за суспензија на британскиот парламент. Таканаречената пророгација вчера ...
сите 384 | | | веќе видена

Тргна процедурата за носење на Законот за Јавно обвинителство, кој треба да го спои Специјалното јавно обвинителство со Обвинителството за организиран криминал ...
сите 983 | | | веќе видена

Француските филмски диви Катрин Денев и Жилиет Бинош блеснаа на црвениот килим на отворањето на 76. Венециски филмски фестивал, кој почна со „Вистина“, новиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Со долготраен стоечки аплауз и овации за режисерите дебитанти Тамара Котевска и Љубомир Стефанов и ѕвездата на документарецот Атиџе Муратова, снимателите Фејми ...
сите 35 | | | веќе видена

Двете деца оставени во автомобил во скопската населба Ново Лисиче, кои вчеравечер ги нашла полицијата се во добра состојба. Од Министерството за внатрешни ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата разработува законско решение со кое ќе се укине праксата дел од полициските службеници да го продолжуваат работниот век, иако имаат бенефициран стаж. ...
сите 7 | | | веќе видена

Загрозени за натамошен опстанок според најновиот развој на настаните, стануваат не само истрагите, туку и судските процеси што ги води Специјалното јавно ...
сите 348 | | | веќе видена

Ќе се зголемува бројот на пожарникари во територијалните противпожарни единици и ќе се обучуваат пилоти за летање со „ер тракторите“, авиони за гаснење пожар, ...
сите 33 | | | веќе видена

Венецискиот филмски фестивал денеска го отвора своето 76. издание со похоливудска постава од вообичаено, најавувајќи и можни кандидати за Оскар. Бред Пит со ...
сите 70 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора се согласи работата на британскиот парламент да биде суспендирана во септември, на само неколку недели до спроведувањето на брегзит. ...
сите 412 | | | веќе видена

Годинешното одбележувањето на 18 Август – Денот на Армијата, 46-годишната Билјана Блажеска ќе го памети цел живот. Нејзината посветеност на работата беше ...
сите 7 | | | веќе видена

Британската влада ќе побара од кралицата Елизабета Втора да го суспендира парламентот неколку дена откако пратениците ќе се вратат на работа, односно на ...
сите 422 | | | веќе видена

Четворица работници и одговорното лице во градежната фирма кој ги ангажирала се осомничени за предизвикување на пожарот кој пред 2 дена изгоре површина од 400 ...
сите 74 | | | веќе видена

По испливани скоро 12 километри, 13-годишниот охриѓанец Марко Пејчиновски ноќва го прекина пливачкиот ултрамаратон на 64 километри на рутата ...
сите 46 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители на денешната сеница не ја разреши веднаш притворената Специјална обвинителка Катица Јанева, туку седум часа членовите го читале ...
сите 386 | | | веќе видена

13-годишниот охриѓанец Марко Пејчиновски вечерва го почна пливачкиот ултрамаратон на 64 километри на рутата Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид. Марко плива за ...
сите 82 | | | веќе видена

Триста лица биле вклучени во вчерашното локализирање на големиот пожар близу Велес. Пожарникари од Велес, Скопје, Штип, Свети Николе, Неготино, Кавадарци, ...
сите 102 | | | веќе видена

Ако не се најде двотретинско мнозинство за Законот за Јавно обвинителство, ќе се оди на други варијанти со преземање на сите предмети на СЈО, вклучително и тие ...
сите 289 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не е споменат во исказот на Орце Камчев дека е вмешан во случајот „Рекет“, рече шефицата на Обвинителството за организиран криминал и ...
сите 413 | | | веќе видена

Огнот кој осум часа му се закануваше на Велес е локализиран. Изгорена е голема површина со борова шума и сува трева, а материјалната штета е огромна. ...
сите 113 | | | веќе видена

next