Сакам да кажам

Велешани не знаат каков воздух дишат, ниту има најави дека ќе разберат каков е квалитетот на воздухот во наредниот период. По реакциите на јавноста дека ...
сите 43 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека по завршување на евроатлантските интегративни процеси, кои очекува да завршат на почетокот на 2019 година, ќе се повлече од ...
сите 112 | | | веќе видена

Со читање на вибер и смс пораките од телефонот на тогашниот претседавач Трајко Вељаноски денеска продолжи судењето за организираниот напад во Собранието на 27 ...
сите 88 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вчера не може ...
сите 113 | | | веќе видена

Трансплантација на коскена срцевина од несроден дарител минатата недела е извршена на Клиниката за хематологија, соопшти директорката на Клиниката за ...
сите 17 | | | веќе видена

Експремиерот и почесен претседател на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, по кого вечерва полицијата трага оти не е достапен за да го прими упатниот налог ...
сите 226 | | | веќе видена

Полицијата вечерва го бара осудениот Никола Груевски откако доби известување од Основниот суд Скопје 1 дека судски доставувач не може да го пронајде да му ...
сите 226 | | | веќе видена

Полицијата ги проверува возилата што излегуваат од катната гаража „Тодор Александров”, веднаш до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, во потрага по осудениот Никола ...
сите 226 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека осудениот Никола Груевски е во бегство. Гостувајќи вечерва на дебата на националниот сервис МТВ за буџетот за 2019 година, ...
сите 226 | | | веќе видена

Телохранителите на осудениот Никола Груевски, кој од петокот ги избегнуваше судските органи да му го врачат конечното решение за издржување на затворската ...
сите 113 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство вели дека во рамки на истрагата „Империја“ судот донесе решенија за определување на привремена мерка одземање на дел од имотот ...
сите 280 | | | веќе видена

„Ноќта на 12 спроти 13 ноември речиси никој во бригадата не спиеше. Со нетрпение сите го чекаа часот да се тргне кон Скопје. Беа свесни за големината и за ...
сите 10 | | | веќе видена

Судија на предходна постапка постапувајќи по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за случајот „Империја“ за определување мерка за привремено ...
сите 280 | | | веќе видена

Учениците од двете смени при ЕМУЦ „Никола Нехтенин“ во Штип денеска протестираат против несовесните возачи, а во знак на подршка за нивниот сокласник кој е во ...
сите 46 | | | веќе видена

Затворот „Скопје“ од Шутка, кај што треба експремиерот Никола Груевски да ја одлежи двегодишната затворска казна, го известил утринава Основниот суд Скопје 1 ...
сите 392 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) изразува сериозна загриженост затоа што во последните измени на Изборниот законик предложен и од власта и од ...
сите 16 | | | веќе видена

next