Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 19 часа

Една несекојдневна случка на автопатот Скопје - Тетово. На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како коњ со запрежна кола неконтролирано трча по ...
сите 34 | | | веќе видена

Генетичарот и имунолог Џон Бел од Универзитетот „Оксфорд“ рече дека до пролетта в година коронавирусот може да изгледа како настинка бидејќи нашиот имунитет ...
сите 60 | | | веќе видена

Граѓаните од утре ќе можат да поднесуваат претставки за работата на администрацијата и сомнежи за корупција преку порталот за е-услуги. Ова, како што тврдат ...
сите 87 | | | веќе видена

Медот во земјава повеќе се консумира како лек, а не како храна. Трошиме помалку од еден килограм по глава на жител, за разлика од Словенија која троши девет ...
сите 28 | | | веќе видена

Да нема навреди, ниски удари и говор на омраза. Претставувањетo на идеите, проектите и политичките конпцети да го замени дневното политиканство. Подмладоците ...
сите 15 | | | веќе видена

Повеќе од 130.000 луѓе во Австралија се во изолација поради една вработена во реално шоу заразена со коронавирусот. Вработената, за која се наведува дека била ...
сите 18 | | | веќе видена

Турската високотехнолошката компанија „Текнопанел“ ќе инвестира 16 милиони евра во изградба на нов производствен капацитет во ТИРЗ 1 Скопје. Инвестицијата беше ...
сите 21 | | | веќе видена

Трите автомобилски дистрибутери на полупроводници се казнети од регулаторите за нефер цени Тоа е потег што треба да и помогне на кинеската автомобилска ...
сите 18 | | | веќе видена

Дали модерниот фудбал се сведе на ова – казнување на обид на атрактивно дриблање на противникот? Фудбалските фанови останаа зачудени откако Лукас Пакуета од ...
сите 8 | | | веќе видена

Фотографии од згодните девојки Кортни Кардашијан и Меган Фокс го шокираа светот.Името, Меган и Кортни позираа за новата колекција на брендот на Ким ...
сите 22 | | | веќе видена

И годинава нема да се одржи церемонијата на доделувањето на Нобеловите награди, а на лауреатите тие ќе им бидат врачебни во нивните земји, објави Нобеловата ...
сите 10 | | | веќе видена

Секој објект од втора категорија, изграден после 1-ви јануари 2021 година без одобрение за градба, со новиот Закон за бесправно изградени објекти ќе се третира ...
сите 37 | | | веќе видена

Кинескиот производител на вакцини „Пекинг Вантаи бајалоџикал фармаси ентерпрајс“ следниот месец планира да започне големо испитување на кандидати за вакцина ...
сите 17 | | | веќе видена

next