Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 19 часа

Напаѓачот на Нант, Аргентинецот Емилијано Сала (28) леташе во Кардиф, на промоција во својот нов клуб, од кој беше купен за 17 милиони евра. Надлежните служби ...
сите 87 | | | веќе видена

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел ќе поднесе оставка на функцијата кон средината на февруари, соопшти Стејт департментот.
сите 16 | | | веќе видена

Низа нејаснотии но и нови предизвици ќе донесе примената на Законот за употреба на јазиците кој неодамна стапи на сила. Токму денеска на прес конференција во ...
сите 34 | | | веќе видена

По повод спектакуларниот, но и прилично невкусен и на моменти урнебесен дочек на Владимир Путин во Белград, "New York Times" снимил интересна репортажа. Во ...
сите 17 | | | веќе видена

По реакциите на повеќе помали партии дека, конечно, треба да се промени изборниот систем во една изборна единица и отворени листи пред да се оди на ...
сите 34 | | | веќе видена

Денешната редовна 116 седница на Владата започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија.На ...
сите 30 | | | веќе видена

Преспанскиот договор и реформите во безбедносно-разузнавачкиот сектор беа теми на состанокот помеѓу министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, и ...
сите 32 | | | веќе видена

Mладиот грчки тенисер, Стефанос Циципас оваа сезона е вистинска сензација на Австралија Опен. Циципас најголемото изненадување го направи со елиминацијата на ...
сите 121 | | | веќе видена

Мигрантите и бегалците можат да бидат подложни на преносливи и непреносливи, како и хронични болести, поради сиромаштија или промена на животниот стил со ...
сите 17 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска укажа на растечкиот национализам во Европа и повика на заживување на прекуграничната соработка, откако таа и ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за здравство на Република Македонија, Венко Филипче, и министерот за здравство на Република Бугарија, Кирил Ананиев, денеска во Софија потпишаа План ...
сите 25 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава за убиство во обид за 40-годишниот Драганчо Стоименов познат како Дацо Белски, телохранител на поранешниот шеф на УБК, Сашо ...
сите 62 | | | веќе видена

Текстот стар 122 години, „Крал Иби“ од Алфред Жари, утревечер во 20 часот во Драмски театар, премиерно ќе се изведе како експериментална и современа поставка, ...
сите 13 | | | веќе видена

next