Девојка од Њујорк преживеа откога кран се урна врз нејзиниот автомобил и и го згмечи возилото додека чекаше на раскрсница, јавуваат американските медиуми. ...
сите 4 | | | веќе видена

Ирскиот музичар Боно Вокс (62), чие вистинско име е Пол Дејвид Хјусон, ја изгубил својата мајка како 14-годишно момче и не сака да зборува за таа семејна ...
сите 7 | | | веќе видена

Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан е снимена во интимна прегратка со италијанскиот актер Микеле Мороне, кој многумина го сметаат за најсексапилниот маж во ...
сите 9 | | | веќе видена

Фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени синот Даниел. Свадбата била во еден скопски ресторан. Според кажувањта на гостите, ова било свадба за паметење оти ...
сите 13 | | | веќе видена

Ријана ќе настапи на полувремето на „Супербоул“ што ќе се одржи на 12 февруари 2023 во Глендејл, Аризона, објави Националната фудбалска лига на САД (НФЛ). Ова ...
сите 13 | | | веќе видена

Актерката Дру Баримор во нејзиниот подкаст Drew’s News ги сподели деталите од нејзиното тешко детство. Дру откри дека првиот алкохолен пијалок го испила на ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатиот состав на жирито е подготвен за предизвиците кои ги носи новата серија, но подготвена е и убавата водителка Сања Кужет. Убавата водителка не крие ...
сите 8 | | | веќе видена

Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, во своето реално шоу „Јас сум Георгина“, кое ќе се емитува на „Нетфликс“ зборуваше за загубата на ...
сите 13 | | | веќе видена

Џорџа Мелони, најверојатната прва премиерка на Италија по триумфот на тричлената десничарска коалиција што ја предводеше на изборите во неделата, во обраќањето ...
сите 4 | | | веќе видена

Актерот Ал Пачино ужива на романтична вечера во италијански ресторан со неговата девојка, Нура Алфала телевизиска продуцентка која е 53 години помлада од него. ...
сите 27 | | | веќе видена

Најплатената британска манекенка Кара Делевињ предизвика загриженост кај фановите поради својот изглед и однесувањето на јавни места. Неодамна Кара била ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако имате навика да ја фарбате косата дома, има работи за кои треба да внимавате. Често се случува жените да сакаат да се фарбаат дома, а ако се покаже дека не ...
сите 3 | | | веќе видена

Легендарниот „Принц од Бел Ер“, актерот Вил Смит, викендов го прослави 54. роденден. Кариерата ја почна како рапер, па продолжи да глуми, а во меѓувреме беше и ...
сите 14 | | | веќе видена

Концертите на Роџер Вотерс, еден од основачите на популарниот бенд Пинк Флојд, се откажани во Полска, а причината, се претпоставува, се неговите „контроверзни ...
сите 4 | | | веќе видена

Џулија Робертс за малку ќе допрела нешто што можело да ја убие во текот на снимањето на „Билет за рајот“. 54-годишната актерка повторно се обедини со блискиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Музичката ѕвезда Никол Шерцингер, која ја носи титулата за најзгодната жена на планетата, имала неочекуван проблем со фустанот кој го избрала пред гостувањето ...
сите 8 | | | веќе видена

next