Манакенката и фотомодел Ирина Шаек секогаш е дотерана и згодна. Веројатно во вакво издание не сте ја виделе никогаш. Таа воедно е фотографинара и со ...
сите 8 | | | веќе видена

Мајскиот број на британското издание на магазинот „Вог“ ќе излезе кон крајот на неделава, а ќе биде достапно и во дигитална форма, што сигурни сме ќе ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Таа има 37 години, а тој има 71 година. Тие неодамна добија бебе. Тие се сакаат и не ја кријат својата среќа. На прашањето дали е исплашена од разликата во ...
сите 3 | | | веќе видена

Ѓорѓе Давид кој секојдневно се јавува од болница за да ја извести јавноста за својата здравствена состојба и на начин како ги предупредува луѓето да се чуваат, ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата во Богатиќ го запрела Дарко Лазиќ во саботата навечер и утврдила дека тој се движел без задолжителна пропусница за управување на моторно возило за ...
сите 4 | | | веќе видена

„Само со силен имунитет можеме да се избориме со сите вируси и болести кои што ни се закануваат“. Престојувањето дома нè чува од опасниот вирус со кој што ...
сите 2 | | | веќе видена

 Пред само неколку дена недогледните полиња со расцутени дрвја праски во Росоман беа глетка што ја храни душата. Тие се капеа во сонце и беа вистински приказ ...
сите 3 | | | веќе видена

Дали знаете што имаат заедничко Меланија и Доналд Трамп, Емануел и Бригита Макрон, Дражен Жериќ Жера и неговата сопруга Барбара и Жељко Бебек и неговата ...
сите 4 | | | веќе видена

Со започнување на пандемијата на коронавирусот, многумина побрзаа во супермаркетите и ги наполнија своите колички за пазарење сè што може да собере во нив. ...
сите 5 | | | веќе видена

Природа,сонце, зеленило, мирис на јоргован, а згора на тоа и поглед кон езеро, ех… Кој не би посакал сега во ова време невреме да го чувствува и гледа тоа!Но, ...
сите 6 | | | веќе видена

Синот на пејачката Дани Димитровска, веќе три недели е во самоизолација. Лазар има 19 години и неодамна се врати од Холандија. „Син ми студира во Холандија ...
сите 2 | | | веќе видена

Учениците од МБУЦ „Илија Николовски Луј“, заедно со нивниот професор, диригентот Ле Фи Фи, направија онлајн изведба на музичката темата од филмот „Пиратите од ...
сите 4 | | | веќе видена

next