На бродот „Армада“, во рамките на „Бич филм фестивал“ во Охрид, се одржа панел-дискусија на темата „Неопходноста од филмска едукација во училишните програми, ...
сите 7 | | | веќе видена

Утрово, на две недели пред неговиот концерт во Охрид на СРЦ Билјанини Извори, Лени Кравиц реши да ги изненади охриѓани… После сите светски метрополи, како Њу ...
сите 4 | | | веќе видена

Второпласираниот финалист од најновата, последна сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Мики Секуловски со голем неколку часовен настап на отворено им се оддолжи на ...
сите 4 | | | веќе видена

Пејачката Ивана Јордан неодамна на крајот од својата турнеја настапи на Летната сцена во тврдината Ниш, кога гест на гледач од публиката ја остави без зборови. ...
сите 2 | | | веќе видена

Северина летува со синот на малиот остров Врник кај Корчула. Таму се сретнала со хрватските репрезентативци Лука Модриќ и Матео Ковачиќ. Фудбалерите позираа со ...
сите 7 | | | веќе видена

Британците кои сонувале да се сретнат или да работат за Вилијам и Кејт добиваат ретка можност бидејќи принцот и принцезата од Велс бараат нов член од нивниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Жена доби условна казна бидејќи случајно убила девојче на нејзиниот 11-ти роденден со отровна материја што ја донела од Италија за да ги истреби бубачките во ...
сите 9 | | | веќе видена

Викендов “First Gin Bar”, првиот џин бар во Скопје го прослави својот прв роденден, а колегите од утринската “Здраво Македонијо” на Канал 5 беа на прославата и ...
сите 2 | | | веќе видена

Угостителите одлучија да им забранат на Бјанка Ценсора и Канје Вест да влегуваат во нивните ресторани поради нејзините модни комбинации. Скудните тоалети на ...
сите 18 | | | веќе видена

Актерот Мет Дејмон моментално е на одмор во Миконос, Грција со сопругата Лусијана Баросо. За време на посетата на еден бар, полицијата добила анонимна е-пошта ...
сите 13 | | | веќе видена

Американскиот актер, комичар и музичар Џек Блек во интервју откри дека жали што се појавил во романтичната комедија Shallow Hal од 2001 година. Филмот беше ...
| | веќе видена

Вечерва во Кинотека, ќе имате можност да проследите уште едно остварување од македонската кинематографија, играниот филм „Домаќинство за почетници“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Џенифер Лопез се одмара со семејството во одморалиштето Хемптон, омилена дестинација на познатите и богатите, а нејзиниот стајлинг е дизајниран до последен ...
сите 2 | | | веќе видена

Шпанскиот актер Антонио Бандерас по судска одлука ја срушил куќата што ја купил во средината на 90-тите години во шпанскиот град Марбела, во близина на Малага, ...
сите 5 | | | веќе видена

 „Јас сум голем гурман и во последно време знам на најблиски да им зготвам некој специјалитет. За моја среќа, досега не сум се водела по строги режими и ...
сите 4 | | | веќе видена

66-годишната актерка пристигна во интересна модна комбинација. Таа носеше бел фустан со мотив од рози и качулка. Носеше и лесна шминка. Нејзините фотографии се ...
сите 5 | | | веќе видена

next