Државата не презема ништо за да го заживее археолошко-астрономскиот локалитет Кокино како атрактивна туристичка дестинација во регионот. Три и пол години од ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска беше на голема американска турнеја низ САД, каде речиси еден месец настапуваше во многу градови низ „ветената земја“. ...
сите 3 | | | веќе видена

За разлика од многу жени, поточно повеќето од нив, кои едвај чекаат да завршат во медиумите, таа ги избегнува. Нејзините појавувања се многу ретки, а нејзините ...
сите 11 | | | веќе видена

Долгогодишната теорија за „Игра на троновите“ што ја нагласува важноста на Брен се чини дека е навестена во трејлерот за финалето на серијата. Откако се врати ...
сите 10 | | | веќе видена

Изгледаш како мутирана Лила. Ова е само една, од многуте навреди на сметка на нејзиниот физички изглед, кои Сергеј Варошлија ѝ ги упати на Бојана Скендеровска. ...
сите 7 | | | веќе видена

Турската телевизиска актерка Бергузар Корел (36) драстично го промени својот имиџ, па од она што и беше заштитен знак воопшто повеќе го нема! Имено, актерката ...
сите 2 | | | веќе видена

 Деновиве имавме можност да ги видиме славните како изгледале пред 10 години благодарение на најновиот предизвик – Но, како изгледале тие во младоста, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Таа сака нејзиното име да биде заштитено. Познатата пејачка Ријана одлучи да го тужи таткото Роналд Фенти бидејќи нивното презиме го искористил за деловни ...
сите 13 | | | веќе видена

Британскиот водител Пирс Морган и ѕвездата на серијата “Game of Thrones”, Софи Тарнер, јавно се “судриле” по пат на Твитер откако Морган го поддржал ставот ...
| | веќе видена

Актерката Гвинет Палтроу и фронтменот на групата Колдплеј, Крис Мартин, се разведоа пред две години. Во меѓувреме, Гвинет повторно се венчаше, а Крис започнал ...
сите 14 | | | веќе видена

За сите обожаватели на култната серија “Пријатели„, еве некои работи кои не сте ги знаеле…. 1. Комичарката Елен де Џенерс требала да биде Фиби Улогата на Фиби ...
сите 4 | | | веќе видена

next