Хрватската блогерка и ќерка на легендарниот Дино Дворник, Ела Дворник, неодамна своите следбеници ги извести дека е повторно бремена, а деновиве воодушеви со ...
сите 2 | | | веќе видена

Курс по цртање и сликање Курс за кроење и шиење Сите читатели на Идивиди кои ќе ја споделат јавно (направат public shаre) оваа вест од фан-страната на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во почетокот на осумдесетите години за мекиот еротски филм “Емануела“ се бараша карта повеќе по кината ширум Југославија. Филмот во кој во улагата на Емануела ...
сите 2 | | | веќе видена

 Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“. Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини ...
сите 23 | | | веќе видена

Една од најочекуваните свадби на годината ќе се случи на 19 октомври во Мајорка (Шпанија), а после 14 години во брак ќе запловат Рафаел Надал (33) и неговата ...
сите 7 | | | веќе видена

Доколку зајакот не го прифаќа допирот на сопственикот, може да стане агресивен поради стравот, а тоа претставува проблем во секојдневниот соживот, особено кога ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред неговиот последен филм Once Upon a Time in Hollywood, режисерот Квентин Тарантино зборуваше за соработката со Леонардо Ди Каприо тврдејќи дека можеби е ...
сите 5 | | | веќе видена

Некогашната српска пејачка, Дуња Илиќ (28) септември ќе го памти како тежок месец, зато што се обиде да се самоубие, а потоа почина и нејзиниот татко. Илиќ ...
сите 2 | | | веќе видена

Но за многу од нив патот до успехот бил трновит. Таква е животната приказна и на фудбалерот Душко Тошиќ, сопруг на Јелена Карлеуша.Српскиот репрезентативец ...
сите 19 | | | веќе видена

Никој не може и не смее да ги оспорува вокалните квалитети на Тамара Тодевска – едноставно НЕ СМЕЕ – бидејќи нема што да се замери или забележи, но тоа не и ...
сите 4 | | | веќе видена

Најпознатата американска готвачка Марта Стјуарт сподели несекојдневен трик за правење совршена кајгана, пенаста како облак. Наместо да користи тава и јајцата ...
| | веќе видена

next