Иако има само дваесет години, неговиот досегашен живот беше исполнет со турбуленции! Синот на светски познатата манекенка Синди Крафорд, Присли Гербер (20) ...
сите 8 | | | веќе видена

„Банките ја одржувале стабилноста на финансискиот сектор. Па што? Нели им е тоа работа. Затоа што ја одржувале стабилноста на банкарскиот систем си дозволуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Една загрижена мајка од Австралија споделила фотографија од својата ќерка на Фејсбук по завршувањето на нејзината смена во супермаркет. Дебара Нидрил од ...
сите 3 | | | веќе видена

Како што е веќе познато, Том Брејди се пресели во Тампа Беј , што воедно му донесе и селидба. Тоа не му падна тешко на НФЛ ѕвездата, која изнајми вила од скоро ...
сите 5 | | | веќе видена

Мајскиот број на британското издание на магазинот „Вог“ ќе излезе кон крајот на неделава, а ќе биде достапно и во дигитална форма, што сигурни сме ќе ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Шеснаесетгодишната Маријана Лазаревиќ, виолинист од средното музичко училиште „Илија Николовски Луј“ преку делото на Антонио Томасо Витали упати порака до ...
сите 5 | | | веќе видена

Идејата да се погледне квалитетен филм секогаш доаѓа во вистинско време, а посебно кога сите сме затворени дома, па постојано си бараме нови занимации. Оваа ...
сите 2 | | | веќе видена

Синот на пејачката Дани Димитровска, веќе три недели е во самоизолација. Лазар има 19 години и неодамна се врати од Холандија. „Син ми студира во Холандија ...
сите 2 | | | веќе видена

Некои филмски изданија се вечни, а такви остануваат поради различни причини. За овој викенд, наместо три филмови ви предлагаме три филмски серијали кои со ...
сите 2 | | | веќе видена

Ожујско пиво многу махерски го твикнале глобално познатиот слоган за седење дома па под шифра „Останете во гајба“ финансираат „мозаични“ свирки на хрватски ...
| | веќе видена

Во период кога сите сме во карантин, се чини дека е вистинско време да се потсетите или по првпат да погледнете некои од овие трилери. Листата од 10 филмови ...
сите 2 | | | веќе видена

Читателот кој ни ги испрати ова, а на чиј ФБ ѕид се појавила спонзорираната објава од оваа невладина за Преспанскиот договор, се потрудил одозгора да напише: ...
сите 3 | | | веќе видена