Улица.mk

Жителка на една висококатница во Тајланд им го пресекла јажето за потпора на двајца молери, очигледно лута што не и било кажано дека ќе ги извршуваат нивните ...
сите 14 | | | веќе видена

Рaтислав Раша Ѓелмаш, поранешен тапанар на Ју група, Поп машина и лидер на групата Зебра, почина во Белград на 72-годишна возраст. Ѓелмаш е роден на 26 јануари ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден евтин антидепресив би можел да ја намали потребата од хоспитализација на високоризичните возрасни луѓе заразени со Ковид-19, покажуваат резултатите од ...
сите 39 | | | веќе видена

Манекенката Криси Тајген откри нови детали за тоа како нејзиното семејство го чува споменот на нејзиниот покоен син Џек. Во ексклузивно интервју, 35-годишната ...
сите 8 | | | веќе видена

Југослав Јовановиќ ( 24 ), од Милано, Италија, призна дека учествувал во кражбата на пари и накит, во вкупна вредност од 26 милиони фунти, од домовите на ...
сите 8 | | | веќе видена

Во тек се студии ширум светот во кои се анализираат лицата кои се природно отпорни на вирусот SARS-CoV-2, кој предизвикува Ковид-19. Во нивните гени може да ...
сите 42 | | | веќе видена

Во Србија коронавирусот однесе во смрт цели семејства. Српските медиуми пишуваат дека почина возач на Брза помош, а претходно од ковид ги загубил сопругата и ...
сите 21 | | | веќе видена

Напуштеното куче од расата Ши-Тцу во Канзас Сити доживеало неверојатна трансформација кога организацијата за помош на животни “KC Pet Project” го пронашла. ...
сите 3 | | | веќе видена

Микробиологот Никола Пановски вели дека релаксирањето на мерките ќе предизвика раст на бројот на нови случаи. Професорот во изјава за Телма рече дека ако ...
сите 523 | | | веќе видена

Наставничката Фатина Хосеин (25) имала сексуални односи со еден од своите ученици и наводно им се фалела на своите пријатели како учениците флертуваат со неа. ...
сите 5 | | | веќе видена

Неспецифичниот имунолошки систем е исклучително важен за отпорноста на организмот, а токму во слабоста на имунитетот се крие одговорот на прашањето зошто и ...
сите 4 | | | веќе видена

Младиот милионер, хотелскиот тајкун Вивек Чада (33), мистериозно почина само осум недели откако се ожени на раскошна церемонија. Имаше блиски врски со ...
сите 3 | | | веќе видена

Најпопуларната и најбогата кинеска актерка Жао Веи повеќе не постои во тамошната филмска индустрија, медиумите и на социјалните мрежи. Владата ги отстранила ...
сите 6 | | | веќе видена

„Антителата се само еден вид на одбрана од коронавирусот и врз основа на нивната количина не може точно да се одреди дали сме имуни или не“, изјавил за „РТС“ ...
сите 42 | | | веќе видена

next