Улица.mk

Селин Дион откри дека боледува од “синдром на вкочанета личност“ и ја одложила својата турнеја. Пејачката на својот Инстаграм профил објави видео во кое вели ...
сите 15 | | | веќе видена

Актерот Брус Вилис во март годинава објави дека става крај на својата долгогодишна кариера откако му беше дијагностицирана афазија. Иако неговата состојба со ...
сите 6 | | | веќе видена

Бредли Купер и Ирина Шајк повторно ги воодушевија сите. Поранешните сопружници заедно со нивната ќерка Леа прошетаа низ центарот на Њујорк за да го посетат ...
сите 7 | | | веќе видена

Музичарот Род Стјуарт за магазинот „FourFourTwo“ изјавил дека неговиот најмлад син Ајден Патрик (11) бил итно пренесен во болница откако колабирал на ...
сите 6 | | | веќе видена

Трамваите во Осиек се украсени во духот на новогодишните и божиќните празници, а во возењето ќе уживаат и љубителите на Хари Потер.9 Имено, надлежните за ...
сите 3 | | | веќе видена

Дописничката на ESPN и радио програмата Перос де Кале, аргентинската новинарка Софија Мартинез известувала во живо од Светското првенство во Катар кога ѝ ...
сите 6 | | | веќе видена

Оливија Вајлд на црвениот тепих дојде во „диво“ издание. Нејзиното „ослободување“ од градникот натера многумина да помислат дека води љубов со своето поранешно ...
сите 12 | | | веќе видена

Холивудскиот глумец Арон Тејлор-Џонсон (31) е моментален фаворит за улогата на најславниот таен агент на светот, Џејмс Бонд. Актерот е најпознат по улогата во ...
сите 5 | | | веќе видена

Роберт Патинсон оваа година повторно беше прогласен за најубав маж на светот, а неодамна првпат се појави со девојката Суки Ватерхаус на модната ревија на Диор ...
сите 6 | | | веќе видена

Најновиот трејлер од документарниот филм за принцот Хари и Меган Маркл предизвика шокантни реакции во светската јавност, а британските медиуми велат дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Кетрин Зета-Џонс ги привлече сите погледи на себе на настан во Лос Анџелес во понеделникот, каде се појави со синот Дилан Мајкл Даглас. Двајцата присуствуваа ...
сите 6 | | | веќе видена

Дијана Рамирез, која на социјалните мрежи ја нарекуваат „најубавата полицајка на светот“, се отвори за својата кариера во борбата против криминалот, велејќи ...
сите 45 | | | веќе видена

Потпретседателката на парламентот на непризнатата проруска Донецка Народна Република (ДПР), 29-годишната Марија Пирогова, загинала вчера во гранатирање на ...
сите 42 | | | веќе видена

Поранешен грузиски претседател Михаил Саакашвили бил отруен со тешки метали во притвор и е во животна опасност доколку не добие соодветен третман, се вели во ...
сите 13 | | | веќе видена

Роби Вилијамс е еден од најуспешните поп-изведувачи на сите времиња. Неодамна се нашол во фокусот на јавноста откако ја започнал големата турнеја низ Европа. ...
сите 15 | | | веќе видена

Џон Траволта се прости од актерката Кирсти Ели, која почина на 71-годишна возраст по тешката битка со ракот. Тој глумеше со неа во „Погледни кој зборува“. ...
сите 32 | | | веќе видена

Семејството на најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси привлекува големо внимание во Катар. Сопругата Антонела и синовите го бодрат од трибините на секој ...
сите 142 | | | веќе видена

Легендарниот камерунски фудбалер Самуел Ето, предизвика скандал синоќа во Катар поради инцидентот кој се случил после натпреварот Бразил – Јужна Кореја. ...
сите 32 | | | веќе видена

Холивудската глумица Кирсти Ели, најпозната по улогата во хумористичната серија Cheers од 1980-тите и 90-тите години, почина од рак на 71-годишна возраст, ...
сите 32 | | | веќе видена

next