Улица.mk

Видеото од малиот извидник Петар, кое од вчера кружи на социјалните мрежи, со брзина на светлината стана вирално. Петар сега е ѕвезда во вистинска смисла на ...
сите 10 | | | веќе видена

Здравствените власти засега нема да преземаат нови мерки за заштита од ширење на корона вирусот, изјави на денешната прес конференција министерот за здравство, ...
сите 176 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски од Универзитетската клиника за токсикологија преку својот Фејсбук профил апелира Комисијата за заразни болести да ја укине ...
сите 17 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 824 | | | веќе видена

И Македонија треба да преземе нови мерки поради новиот сој на коронавирусот наречен „омикрон“, да ја ограничи работата на клубовите и кафеаните и да ги затвори ...
сите 227 | | | веќе видена

Познатиот бренд „Картие“ неодамна ја објави својата празнична кампања порачувајќи дека „Љубовта е сè“. Со фантастично видео и низ призмата на британската ...
сите 4 | | | веќе видена

Проблемот со природно стекнатиот имунитет е што не е силен како вакцината и што по одредено време многу слабее и тогаш можете повторно да се заразите ако не ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот италијански одбојкарски репрезентативец Роберто Кацанига (42) со години мислел дека е во врска со бразилската манекенка Алесандра Амбросио (40), ...
сите 4 | | | веќе видена

Јужноафриканската докторка Анџеликве Котзи која прва ги предупреди властите во нејзината држава за појавата на нов вид на коронавирус меѓу пациентите, изјави ...
сите 231 | | | веќе видена

Епидемиологот Марио Парчина, клинички микробиолог и епидемиолог, шеф на микробиолошка дијагностика во Универзитетската болница во Бон, за Слободна Далмација ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Холивудската глумица Џесика Алба деновиве е на одмор со семејството во едно мексиканско летувалиште, а фоторепортерите не ја пропуштиле приликата да ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Производителите на вакцини изразија уверување дека ќе можат брзо да ги приспособат своите вакцини доколку се прошири варијантата Омикрон. Новиот вид – познат ...
сите 757 | | | веќе видена

Ејми Купс (32) од Северна Каролина била учителка, а потоа станала ѕвезда на платформата за возрасни. На Инстаграм често споделува совети од областа на врските ...
сите 128 | | | веќе видена

next