Улица.mk

Кинеските научници тврдат дека изолирале антитело што може ефикасно да ги неутрализира сите соеви на коронавирус, повикувајќи се на лабораториски експерименти, ...
сите 560 | | | веќе видена

Поминаа речиси десет месеци од смртта на Ѓорѓе Балашевиќ, а неговиоте фанови секојдневно виртуелно се дружат на Фејсбук во групата “Ѓотови“ која има повеќе од ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако пред десетина дена тв водителката и инфлуенсерка Миа Костова со хумористични видеа во сопствена режија на тапет го стави јавното здравство, сега ...
сите 2 | | | веќе видена

Од досегашното однесување на омикрон, таму каде што е евидентиран во Европа, се претпоставува дека тој досега многу лесно шири, но не дава тешки симптоми како ...
сите 267 | | | веќе видена

Мајкл Керол, кој се прослави по тоа што потроши 9,7 милиони фунти (11,5 милиони евра) кои ги доби на лотарија во 2002 година, повторно се ожени со својата ...
сите 6 | | | веќе видена

Третата доза од вакцината против коронавирус на „Фајзер“ го намалува ризикот од инфекција за дополнителни 80 проценти или многу повеќе од заштитата што ја ...
сите 28 | | | веќе видена

Елијас Бекер, син на поранешниот германски тенисер Борис Бекер, неодамна откри дека родителите не морале никогаш да му кажат дека е згоден затоа што доволен му ...
сите 11 | | | веќе видена

Професорот Карл Лаутербах, епидемиолог кој сака да стане иден министер за здравство во Германија, изјавил дека според првите достапни податоци Омикрон би можел ...
сите 267 | | | веќе видена

Глумицата Кира Најтли и поголемиот дел од нејзиното семејство се заразени со коронавирус. Кира ја потврдила веста за The Telegraph’s Stella додека го давала ...
сите 12 | | | веќе видена

Тони Цетински на Инстаграм откри дека одлучил да направи трансплантација на коса и објави фотографија од зафатот. „Веќе долго време имав желба да направам ...
сите 16 | | | веќе видена

Рускиот препарат против коронавирусот „Мир 19“ ќе биде ефикасен против новиот сој омикрон, соопштила директорката на Федералната биомедицинска агенција (ФМБА), ...
сите 1047 | | | веќе видена

Оние кои се вакцинирале против Ковид-19 ќе бидат помалку заштитени од омикрон, отколку оние кои се заразиле и го прележале коронавирусот, изјави познатиот ...
сите 267 | | | веќе видена

„Кога пред три години го промовиравме првиот дел на ‘Јужен ветер’ немавме никакви очекувања. Приказната тука требаше да заврши. Не ни помислувавме дека од ...
сите 12 | | | веќе видена

next